Badge "50 years of speedway in Rovno"

27 грудня 2016 р.

Анатолію ЖАБЧИКУ - 57!

Сьогодні, 27 грудня 2016 року, вихованцю вознесенського спідвею (перший тренер - Анатолій Павлович Миронов), майстру спорту СРСР з мотоциклетного спорту, триразовому чемпіону СРСР у командному заліку у складі команди "Сигнал" (Ровно) (1985-1987 рр.), триразовому чемпіону України серед юніорів в особистому заліку (1977-1979 рр.), чемпіону України в особистому заліку 1986 р., дворазовому чемпіону України у командному заліку у складі команди Ровенської області (1985, 1986 рр.), чемпіону України у командному заліку серед юніорів у складі команди Миколаївської області 1978 р., переможцю І Кубка ветеранів у Вознесенську 2012 р., Анатолію Павловичу ЖАБЧИКУ, виповнюється 57 років!


Вітаю Анатолія Павловича з Днем народження!


Від імені ветеранів рівненського та вознесенського спідвею і великої армії уболівальників Рівного, Вознесенська, Червонограда та інших міст бажаю міцного здоров'я, успіхів у всіх справах, нових перемог та досягнень!










Використані фотографії з архіву Павла Лугового (Вознесенськ), Євгена Самусенка (Рівне), Руслана Маліновського (Рівне), Миколи Табунщика (Вознесенськ), Анатолія Похилюка (Рівне).

26 грудня 2016 р.

Олександру БОРОДАЮ - 37!

Сьогодні, 26 грудня 2016 року, вихованцю рівненського спідвею, триразовому чемпіону України серед пар (2007, 2008, 2010 рр.) та чемпіону України в особистому заліку 2010 року, майстру спорту України, Олександру БОРОДАЮ, виповнюється 37 років!





Вітаю Олександра з Днем народження та бажаю йому міцного здоров'я, успіхів у всіх справах та нових перемог у житті та спорті!


10 грудня 2016 р.

Нові буклет та бюлетень

Упродовж останніх 7 років, незважаючи на певні труднощі, вдалося випустити цілий ряд видань, присвячених спідвею.


Спочатку це була серія "Антологія рівненського спідвею", у якій світ побачили 4 випуски (у хронологічному порядку виходу):

випуск № 3 "Сибірський ювілей Віктора Кузнєцова";


випуск № 45 "Миттєвості віражів Олександра Коршакова";


випуск № 1 "Английская "РАДУГА" Виктора Трофимова";


випуск № 5 "Львівський рівнянин Віталій Шило"


Потім був один випуск Додатку до "Антології...", що отримав окрему назву "2 хвилини", і у червні 2012 року вийшов єдиний номер, присвячений білоруському спідвею:


У 2015 році з'явилася нова серія - "Чемпіони рівненського спідвею", і першим випуском став буклет, присвячений чемпіонському року Ігоря Марка:


Крім цього, упродовж попередніх років було випущено 12 бюлетенів серії "Ювілеї рівненського спідвею", присвячені наступним віхам нашого "чорного спорту":

№ 1 „50 лет со дня первого старта Виктора Трофимова на гаревой дорожке”.


№ 2 „Рекордний півфінал особистого чемпіонату світу. Рівне. 11 серпня 1991 року”.


№ 3 „Виктор Трофимов и Григорий Хлыновский: дебют ровенчан на лондонском „Уэмбли” – это было 40 лет назад”.



№ 4 „Первая медаль Виктора Трофимова на чемпионате мира”.


№5 „Виктор Гайдым. В финал ЛЧМЮ – с третьей попытки”.


№ 6 „25-летие второго „золота” „Сигнала” и рекорда севастопольского мототрека” Игоря Зверева.


№ 7 „Виктор Трофимов – чемпион Украины в третий раз подряд. 45-летие”.


№ 8 „РАДУГЕ” (Ровно) – 50 лет!”.


№ 9 „50-летие первого чемпионата мира по спидвею в СССР. Ровно. 13 мая 1962 года”.


№10 „35-летие первой гонки на новом ровенском мототреке”.


№11 „45-летие первого чемпионства Виктора Трофимова”.


№12 „30-летие победы „Сигнала” в командном чемпионате СССР”.


У 2017 році планується видрукувати другий випуск Додатку до "Антології..." (думаю, що він вийде до Великодня та буде присвячений відомому легендарному гонщику) та декілька випусків Бюлетеня, перший з яких побачить світ вже у січні 2017 року.

Надіюся, що всі вони зацікавлять уболівальників спідвею, і не лише в Україні.

Засідання Рівненського обласного осередку ФМСУ. 10 грудня 2016 року.

10 грудня 2016 року у приміщенні Рівненської обласної організації ТСОУ під головуванням керівника Рівненського обласного осередку Федерації мотоциклетного спорту України Миколи Косинського відбулося її засідання:



На ньому були присутні 15 осіб, в тому числі, і судді Рівненської обласної суддівської колегії.

На порядок денний було винесено 5 питань:
1. Обговорення календарного плану змагань на 2017 рік.
2. Обрання кандидатури до складу бюро ФМСУ.
3. Забезпечення суддівства змагань у 2017 році.
4. Обрання кандидатури делегата Рівненського обласного осередку на конференцію ФМСУ 17 грудня 2016 року.
5. Внесення змін до Статуту Рівненського обласного осередку ФМСУ.

Миколою Косинським коротко було озвучено підсумки сезону 2016 року та повідомлено про заплановані змагання на мототреку у 2017 році, зокрема було проінформовано присутніх про змагання з автоспідвею відповідно до поданої заявки директора АК "MIR" (Рівне) Сергія Пелешка. Він планує провести у Рівному 4 змагання з автоспідвею: 2 гонки у березні-квітні 2017 року та 2 гонки у жовтні 2017 року.



Також Микола Косинський повідомив, що на рівненському мототреку у 2017 році буде проведено особистий чемпіонат Рівненської області серед юнаків та юніорів, у якому стартуватимуть юні вихованці дитячих секцій спідвею.

Сергій Головня повідомив про плани ГО КВРС на 2017 рік, і це мають бути:
1) гонка особистого чемпіонату України (квітень 2017 року);
2) гонки в рамках SFC (Speedway Friendship Cup), 10-11 червня 2017 року;
3) гонка наприкінці червня - на початку липня 2017 року;
4) традиційна гонка у серпні 2017 року;
5) гонка у жовтні 2017 року.
Ще одні змагання можливі до проведення, але це питання поки що у планах і їх озвучувати немає підстав.


По другому питанню порядку денного Миколою Косинським було запропоновано ввести до складу бюро ФМСУ Сергія Головню - керівника ГО КВРС, за цю пропозицію присутні проголосували одноголосно.

Третє питання - суддівство. 
Михайло Нечаєв, який був присутній на суддівському семінарі у Києві, що проходив 03-04 грудня 2016 року у Києві, розповів про вимоги ФМСУ щодо суддівства та питання щодо створення у Федерації технічної комісії. 
На сьогоднішньому засіданні було обговорено кандидатури представників Рівненського обласного осередку та одноголосно проголосовано рекомендувати включити до складу цієї комісії трьох представників Рівненської області:
суддю Національної категорії Тараса Мисливого;
суддю І категорії Михайла Нечаєва;
суддю І категорії Віталія Марчука.


Також було підтримано пропозицію про направлення до ФМСУ клопотання про присвоєння звання судді І категорії Анатолію Павловичу Жабчику, котрий вже не один рік судить змагання зі спідвею у Рівному, Червонограді та Вознесенську.

Після цього Микола Косинський вручив посвідчення судді І категорії Віталію Марчуку (звання було присвоєно ще на початку року):



Четверте питання порядку денного - вибори делегата на конференцію ФМСУ, що відбудеться через тиждень - 17 грудня 2016 року (згідно Статуту ФМСУ - 1 кандидат, який матиме право 2 голосів).
Одноголосно була підтримана кандидатура голови ГО КВРС Сергія Головні.

Микола Косинський повідомив, що було отримано Свідоцтво № 114, видане управлінням молоді та спорту Рівненської ОДА про те, що єдиним органом, який має право представляти інтереси та проводити змагання з мотоциклетного спорту на території Рівненської області, є Рівненський обласний осередок ФМСУ (це в контексті розколу, що стався у зв'язку з утворенням МАУ):


Останнє питання - внесення змін до Статуту обласного осередку у зв'язку зі змінами у податковому законодавстві та законодавстві щодо громадських організацій.

Було озвучено зміни до Статуту та проголосовано за їх внесення.

Наостанок, окремі різні питання (не для преси) та фото на пам'ять:







8 грудня 2016 р.

Польща, Словаччина, Угорщина, Україна, Чехія – Speedway Friendship Cup – 2017

Рішення про утворення та проведення у 2017 році Speedway Friendship Cup було прийняте представниками п'яти країн 3 грудня 2016 року у словацькому місті Жарновіца.

Поки що більш детальної інформації на українських ресурсах немає, але угорці на своєму сайті вже повідомили попередній календар та формат змагань:


1 раунд. 27-28 травня 2016 року. Дебрецен (Угорщина).
2 раунд. 10-11 червня 2016 року. Рівне, Червоноград (Україна).
3 раунд. 29-30 липня 2016 року. Пардубіце (Чехія).
4 раунд. 02-03 вересня 2016 року. Жарновіца (Словаччина).
5 раунд. 09-10 вересня 2016 року. Свєнтохловіце (Польща).

Таким чином, рівняни побачать ОДНУ захопливу гонку нового турніру!

27 листопада 2016 р.

Виктору КУЗНЕЦОВУ – 67!

Виктор КУЗНЕЦОВ – легенда советского и мирового спидвея! Сегодня, 27 ноября 2016 года, есть повод немного вспомнить об этом гонщике…


Закрепившись в основном составе команды „Сибирь” (Новосибирск) с сезона 1973 года, когда сибиряки в четвёртый раз подряд стали бронзовыми призёрами командного чемпионата страны, Виктор Кузнецов показывает отличную форму, результаты и справедливо входит в состав сборной СССР.



Сначала в товарищеских международных встречах, когда его в 1974 году включают в состав команды на гонки в Англию и ФРГ, где он провёл соответственно 4 и 2 гонки, 


а после решения Федерации мотоциклетного спорта СССР в конце 1975 года (протокол от 25 ноября 1975 года № 7/75) – официально был включён в состав нашей команды на 1976 год. 
Стоит отметить, что в 1975 году он выступал в товарищеских гонках в Польше (всего 5 встреч), а в дебютной встрече сборной СССР в Гданьське стал лучшим в составе гостей, набрав 11 очков.

Дебют Виктора Кузнецова в личных чемпионатах мира состоялся 40 лет назад, и в первой же гонке – четвертьфинале континента в югославском городке Прелог (нынешняя Хорватия), занял 2-е место, уступив только итальянскому гонщику Джузеппе Марцотто (выиграл все заезды). Тогда, 16 мая 1976 года, и началось восхождение Виктора Кузнецова к вершинам мирового спидвея. 
В том же году ещё зимой лидер „Сибири” сенсационно побеждает в личном чемпионате СССР в мотогонках на льду (финал прошёл в Уфе на стадионе „Строитель”) и 20-21 марта 1976 года – в составе команды Новосибирской области выигрывает на домашнем мотодроме в Новосибирске первый командный чемпионат страны. 

А с итальянцем Виктору Кузнецову в 1976 году пришлось пересектись ещё дважды – в полуфинале континента в Гданьське и в континентальном финале в Ленинграде. Исход этих гонок был разным: в Гданьське Виктор Кузнецов выиграл полуфинал с 13 очками, но снова уступил в четвёртой серии Марцотто, а в Ленинграде реванша не состоялось – соревнования из-за сильного ливня были прекращены после 12 заездов (Кузнецов и Марцотто должны были встречаться между собой в 17-м заезде).

В промежутке между этими гонками сборная СССР вылетела в Англию, где с 4 по 14 июня 1976 года провела неудачное турне с английскими клубами: были проиграны все 6 встреч, Виктор Кузнецов выступил во всех шести, набрав в сумме 14 пунктов и 6 бонусных очков.


Нельзя не вспомнить фееричную победу Виктора Кузнецова в отборочном турнире личного чемпионата мира в мотогонках на льду в конце января 1977 года, когда на треке в Западном Берлине он привёз 2 комплекта – 30 очков.

Также Виктор Кузнецов является одним из первых наших гонщиков, кто стартовал в личных чемпионатах мира на длинном треке – 13 мая 1979 года он вместе с Сергеем Тарабанько стартовал в квалификационном раунде № 1 в Югославии (Горня Радгона), где с 7 очками занял 11-е место.



…Прошло 10 лет. В 1986 году лидер советского спидвея Виктор Кузнецов добивается отличного результата в личном чемпионате мира: поочерёдно выигрывает четвертьфинал (в Праге с комплектом – 15 очков), полуфинал (в западногерманском городе Ландсхут с 13 очками) и финал континента (в австрийском городе Винер-Нёйштадт с 13 очками и выигранным дополнительным заездом за 1-е место у чехословацкого гонщика Антонина Каспера), и второй раз выходит в финал. 


Не так давно появилась видеоверсия этой гонки (не совсем полная), но любителям спидвея, думаю будет интересно посмотреть даже такую, любезно предоставленную нашими венгерскими фанатами спидвея:


Годом ранее в финале в английском Брэдфорде он выступил неудачно, занял с 2 очками 15-е место. 



Был Виктор Кузнецов и ранее в финале, но это случилось по ошибке английских издателей, печатавших программку гонки финала личного чемпионата мира 1975 года, прошедшего 6 сентября на лондонском стадионе „Уэмбли”. Там над фамилией другого Виктора – Трофимова, который действительно выступал в том финале и занял в нём почётное высокое 8-е место, была помещена фотография… Виктора Кузнецова.

А 30 лет назад финал в польском Хожуве вывел нашего гонщика на 6-е итоговое место, и это стало наилучшим показателем выступлений спидвеистов СССР за предыдущие 13 лет, и как оказалось впоследствии, вообще последним успехом в мире для той страны. 


На следующий день, в последний день лета 1986 года, на треке в Свентохловице, Виктор Кузнецов выигрывает с комплектом (15 очков) 4-й Мемориал Росцислава Словецки, устанавливая в 5-м заезде гонки новый рекорд трека – 70.62 сек. (улучшив на 0.08 сек. Предыдущий рекорд Анджея Хущи 1985 года). Правда, в 16-м заезде, польский гонщик Рышард Доломишевич устанавливает ещё более быстрое прохождение четырёх кругов 379-метровой дорожки трека „Скалка” в Свентохловице – 
70.04 сек. Он же выигрывает после завершения Мемориала и 21-й заезд Grand Prix Taxi, Виктор Кузнецов финишировал вторым, а представитель хозяев – Лешек Матысяк – третьим, Анджей Хуща не смог финишировать из-за дефекта.



В 1986 году Виктор Кузнецов, как лидер ровенского „Сигнала”, в составе нашей команды становится второй раз подряд чемпионом страны. Под занавес сезона в Севастополе состоялся финал четырёх, где блестящую победу одержала наша команда, завоевав 38 пунктов, а Виктор Кузнецов выиграл все свои четыре заезда, набрал комплект – 12 очков (шестой, кстати, в том сезоне), и стал трёхкратным чемпионом СССР (первый раз он выиграл звание чемпиона страны в составе „Сибири” в 1980 году и два раза на тот момент – в составе „Сигнала” – 1985, 1986 гг.).

27 июля 1986 года на ровенском треке он выигрывает личный турнир ІХ летней Спартакиады народов СССР, второе место занял Михаил Старостин (Уфа), третьим после дополнительного заезда с уфимцем был ровенчанин Владимир Трофимов.


В первом турнира личного Кубка европейских чемпионов, который прошёл 3 августа 1986 года в Пардубице наш гонщик стал серебряным призёром (13 очков), выиграв дополнительный заезд у чехословацкого мастера Антонина Каспера, а победу в турнире с 14 очками одержал шведский гонщик Эрик Стенлунд (хотя в 13-м заезде победитель проиграл Виктору Кузнецову).

В сентябре 1986 года Виктор Кузнецов в седьмой раз участвует в самом престижном и старом турнире на свете – 38-м розыгрыше Zlatá Přilba в Пардубице, и в малом финале он финиширует пятым, высткпал под стратовым № 25 (напомню, что в 1981 году в этом турнире Виктор Кузнецов стал бронзовым призёром)…


И сегодняшний повод – День рождения нашего мастера спидвея!


Виктору Владимировичу сегодня исполнилось 67 лет!

От имени большой армии болельщиков спидвея поздравляю Виктора Кузнецова с Днём рождения!


Желаю ему крепкого здоровья, долголетия и всех земных благ!