Badge "50 years of speedway in Rovno"

18 квітня 2017 р.

Старт спідвейного сезону в Україні. Червоноград. 18 квітня 2017 року.

18 квітня 2017 року у Червонограді стартує спідвейний сезон в Україні. Перший етап відкритого особистого чемпіонату нашої країни відкриє лік змаганням представників гаревого спорту, а другий його етап, який заплановано провести у Рівному 01 жовтня 2017 року – закриє їх.

Загалом з врахуванням всіх проведених чемпіонатів, включаючи і ті роки, коли окремо такі змагання не проводилися, а залік визначення чемпіона та призерів проводився за результатами інших змагань (мова йде про 2013 та 2015 рр., тоді реєстр чемпіонів і призерів було доповнено результатами чемпіонату України серед пар у Вознесенську, що відбувся 14 квітня 2013 р., та ІІІ-м етапом Кубка МАСЕС у Рівному – змагання пройшли 11 жовтня 2015 р.), у 2017 році стартує вже 55-й чемпіонат України. Нагадую уболівальникам спідвею, що у 1999 та 2014 рр. чемпіонати України не проводилися.


Червоноград вперше приймав учасників чемпіонату України ще у далекому 1969 році. Тоді у цьому місті пройшли дводенні півфінали.

А першим червоноградським гонщиком, хто стартував в особистих чемпіонатах України став Андрій Дзядик. У 1965 році він проходив строкову військову службу у Львові, і у фіналі, що відбувся 22 травня на ровенському мототреку, з 9 очками він посів 6-е місце.

Рідний брат Андрія – Олег Дзядик, у 1972 році приніс першу перемогу червоноградському спідвею, здолавши своїх суперників на полтавському мототреку та завоювавши звання чемпіона України.


Всього в активі червоноградських гонщиків 11 титулів чемпіона України в особистому заліку серед дорослих, які були здобуті 8 спортсменами:

Олег Дзядик – 1 (1972 р.);
Анатолій Миронов – 1 (1981 р.);
Володимир Трофимов – 1 (1982 р.);
Олександр Клімантов – 1 (1983 р.);
Ігор Марко – 2 (1996 та 2001 рр.);
Андрій Карпов – 2 (2005 та 2009 рр.);
Олександр Локтаєв – 2 (2008 та 2012 рр.);
Андрій Кобрин – 1 (2013 р.).

12 червоноградських гонщиків, у тому числі 7 вищеназваних, ставали призерами чемпіонатів України, принісши шахтарському місту 5 срібних та 9 бронзових нагород.


Фінальні змагання Червоноград вперше прийняв у 1974 році. З того часу спливло багато років.

Упродовж 56 років, починаючи з 1961 року, у залік особистих чемпіонатів України (з врахуванням півфіналів) було проведено всього, як мінімум, 108 гонок (кількість неточна). У Червонограді відбулося, щонайменше, 37 таких гонок упродовж 25 чемпіонатів.

Хто ж стане чемпіоном України 2017 року серед дорослих? Хто виграє юніорський чемпіонат? 

Відповіді на ці запитання нам відкриє сьогоднішня гонка, а остаточний підсумок дасть заключний етап у Рівному наприкінці сезону...

5 квітня 2017 р.

Сергію ЛЯТОСІНСЬКОМУ - 74 роки!

Сергію ЛЯТОСІНСЬКОМУ – 74 роки!

Це було майже 50 років назад.
Особисто-командний чемпіонат України 1967 року з мотогонок по гаревій доріжці пройшов на ровенському мототреку у п’ятницю 21 квітня та у неділю 23 квітня. Першого дня відбулася півфінальна гонка, через день – фінал. Результати обох гонок йшли до командного заліку.



Змагання чемпіонату були перенесені на квітень, хоча спочатку вони повинні були відбутися наприкінці червня – у перші дні липня 1967 року, що підтверджується рішенням президії Ровенського обласного комітету ДТСААФ (протокол № 40 від 30 січня 1967 року). Того року всі змагання з мотоциклетного спорту проходили в рамках IV Спартакіади народів СРСР з технічних видів спорту.
Всього у чемпіонаті стартували гонщики з 16 областей України, але фаворитами вважалися ровенські та львівські майстри „чорного” спорту: Віктор Трофимов, Леонід Дробязко, Сергій Лятосінський та Євген Міхель (вихованець ровенського спідвею, на той час проходив строкову військову службу та виступав у львівському СКА і „Авангарді”).



Хто переможе в особистому заліку? 
Чотириразовий чемпіон України Віктор Трофимов чи двічі срібний призер Леонід Дробязко, а може двічі бронзовий призер Сергій Лятосінський, якого спідвей пов’язує із знаменитим одеситом ще з 1959 року? Чи молодий Євген Міхель? Всі вони задавали тон у своїх командах минулого року, коли у командному чемпіонаті СРСР львівський СКА став срібним призером, а ровенська „Радуга” – бронзовим. Ці питання задавали собі тисячі уболівальників, котрі зібралися на ровенському мототреку.
Півфінал виграв львів’янин Сергій Лятосінський, здобувши перемоги у всіх 5 заїздах, а разом з цим і комплект – 15 очок, Віктор Трофимов посів
2-е місце, Євген Міхель – третє, а падіння Леоніда Дробязка в одному із заїздів відкинуло його на 4-у позицію.
Недільна фінальна гонка пройшла на вщерть заповненому мототреку, куди глядачі прибули задовго до її початку. І вже у першому заїзді зустрілися головні претенденти на перемогу. Віктор Трофимов лідирував у ньому майже три кола, але відмінний тактик 24-річний львів’янин Сергій Лятосінський, який це продемонстрував на початку 08-09 квітня 1967 року у двох гонках найсильніших гонщиків країни у Єревані, посівши першого дня 2-е місце та вигравши змагання другого дня, він у віражі обходить ровенчанина і фінішує першим. Подальші старти обидва фаворити незмінно завершують перемогами. Успішний виступ Сергія Лятосінського приносить йому перше чемпіонство в Україні, і ця перемога стає першою для львівських гаревиків в особистому заліку, адже у попередніх 6 чемпіонатах незмінно чемпіонами України ставали ровенські гонщики – Віктор Трофимов (1961, 1964-1966 рр.), Борис Савойський (1962 р.) та Панас Ковальчук (1963 р.).
Віктор Трофимов з 14 очками став срібним призером, Леонід Дробязко, який поступився тільки переможцю та одноклубнику, завоював бронзову нагороду, Євген Міхель з 12 очками посів 4-е місце, п’ятим був Юрій Загладько з Луцька. За 6-е залікове місце було призначено додатковий заїзд, у якому стартували два гонщики, які набрали по 9 пунктів: перемогу здобув киянин Анатолій Щербань, який шостим, а кіровоградець Віталій Грабовець фінішував другим та у підсумку посів сьому позицію.


Стовідсотковий результат Сергія Лятосінського у двох гонках став для команди Львівської області теж переможним: вона на 3 очки випередила команду Ровенської області та здобула перемогу у командному заліку, ровенчани стали другими, а гонщики Київської області посіли третю сходинку.
У подальшому 1967 рік виявився успішним для Сергія Лятосінського.
Він вдруге виграв чемпіонат Збройних Сил СРСР, у фіналі  командної
IV Спартакіади народів СРСР з технічних видів спорту у складі збірної України, який відбувся у Ленінграді, львів’янин посів 3-є місце, принісши до активу команди 6 очок з 19. В особистому чемпіонаті світу 1967 року Сергій Лятосінський посів 3-є місце у чвертьфіналі в Югославії (Марібор) та був 10-м у півфіналі континенту у Балаково. А 10 вересня 1967 року успішно виступив у 19-му розіграші турніру Zlata Prilba у Пардубіце, де у малому фіналі фінішував третім, посівши загальне 9-е місце.


А сьогодні, 5 квітня 2017 року, Сергію ЛЯТОСІНСЬКОМУ виповнилося 74 роки!

Щиро вітаю Сергія Вікторовича з Днем народження! 

Бажаю міцного здоров’я, успіхів у всіх справах, удачі, нових досягнень у спідвеї, якому він незмінно служить вже 59-й рік, та перемог!