Badge "50 years of speedway in Rovno"

1 серпня 2023 р.

Захар Лустюк на Speedway Ekstraliga Camp. Торунь. 24-27 липня 2023 року.

Упродовж 4 днів, з 24 по 27 липня 2023 року, у Торуні (Польща) проходив Speedway Ekstraliga Camp. 48 учасників з 13 різних країн під наглядом професіоналів змагалися один з одним під час тренувань і змагань на Мотоарені ім. Маріана Розе та мініспідвейному треку поблизу.

Учасники змагалися у трьох класах – 85-190 куб. см, 250 куб. см та 500 куб. см. Вони отримали безцінні знання у сфері обладнання для спідвею, фізіотерапії, маркетингу та багатьох інших аспектів, що наближають їх до майбутньої професійної спідвейної кар'єри.

Нас цікавить найменший клас, адже тут приймав участь єдиний представник України – 12-річний Захар Лустюк. Довга двотижнева мандрівка для нього розпочалася у Швеції (Малілла), продовжилася дводенними гонками у Гданьську (про ці змагання я вже інформував), і завершилася в Торуні.

Заключного дня Speedway Ekstraliga Camp Захар змагався на мініспідвейному треку, суперники були майже всі знайомі.

Захар стартував під № 5, і в першій серії заїздів фінішував 2-м після австралійця Кобі Кеннінга. Другий заїзд приніс нашому юнаку ще 1 пункт, тут перемогу святкував данець Джаміль (він же виграв змагання у Маліллі), другим фінішував польський юнак Віктор Клеха. Третя серія стала також результативною для Захара, він фінішував 2-м, проте головний суддя змагань, досвідчений Кшиштоф Мейзе, побачив, що наш гонщик пересік білу внутрішню лінію треку двома колесами мотоцикла. Результат Захара було анульовано. Хоча ту лінію з доріжки майже не було видно, як Мейзе угледів?

Це в якійсь мірі вибило гонщика з колії, і в наступних двох заїздах він привіз ще 3 пункти. Загалом, з 6 очками Захар посів 10-е місце.

В Торуні допомагав Захару Станіслав Огороднік.

Всі учасники Speedway Ekstraliga Camp отримали сертифікати, котрі вручав Голова трекової комісії FIM, відомий рівнянам італійський гонщик, Армандо Кастанья.

У 80-90-х роках минулого сторіччя Армандо двічі виступав на рівненському треку у гонках особистого чемпіонату світу, і завжди боровся до кінця на доріжці: у континентальному півфіналі 1989 року він посів у Рівному з 9 пунктами 7-е місце; у світовому півфіналі 1991 року знову 9 пунктів та 5-е місце (на фото, з архіву Євгена Самусєнка).

Гонка особистого Кубку європейських чемпіонів 1992 року принесла італійському гонщику знову 5-е місце (10 очок). 1998 року Армандо Кастанья виступав у складі клубу "Олімпія" (Теренцано) у групі В командного Кубку європейських чемпіонів, тоді італійська дружина фінішувала 2-ю після рівненської команди, здобувши 37 пунктів, 12 з яких приніс Армандо: він виграв 4 заїзди, і допустив одне падіння на позиції лідера...

Тепер результати гонки у класі 85-190 куб. см, що офіційна увійшла до протоколу під назвою Final practice 85-190cc for the PZM President’s Cup:

1. № 9 Еліас Джаміль (Данія) (3, 3, 3, 2, 3) = 14.
2. № 10 Карлос Геннеріх (Німеччина) (2, 3, 3, 2, 3) = 13.