Badge "50 years of speedway in Rovno"

30 серпня 2023 р.

Фінал особистого чемпіонату Європи серед юніорів (U-19). Гожув Вєлькопольські. Стадіон ім. Едварда Янцажа. 19 серпня 2023 року. 18:00 год.

Коли вляглися пристрасті після фіналу особистого чемпіонату Європи серед юніорів (U-19), що відбувся 19 серпня 2023 року у Гожуві Вєлькопольські, повинен все ж таки повідомити результати цієї гонки та деяку інформацію, що, можливо, зацікавить уболівальниів спідвею, і не лише у Рівному.

Для початку згадаємо, як виступали у цьому місті рівняни...

На світлині: сувенір з архіву родини Володимира Рожанчука за участь у континентальному півфіналі особистого чемпіонату світу, що відбувся 29 травня 1977 року у Гожуві Вєлькопольські, у якому Володимир посів 7-е місце (8 пунктів).

Першим рівненським гонщиком, хто випробував трек в Гожуві Вєлькопольські, став Віталій Шило, котрий стартував у цьому місті 11 жовтня 1962 року. Восени того року збірна Центрального автомотоклубу (ЦАМК) провела у Польщі 4 командні гонки у форматі трьох команд, дві з яких були польськими клубами з Лодзя, Торуня, Гожува і Піли та одну особисту гонку. Зустріч у Гожуві Вєлькопольські пройшла з перевагою гостей, які і здобули перемогу з 33 пунктами: Віталій Шило вніс в актив команди 8 пунктів з бонусом.

Наступного року у Польщі збірна СРСР провела 5 товариських гонок у форматі трьох збірних: дві гонки виграли господарі змагань, дві – радянські гонщики та 1 гонку – гонщики з Чехословаччини. Гонка у Гожуві була четвертою у тому турне, відбулася вона знову 11 жовтня, і завершилася перемогою господарів, котрі здобули 33 пункти і лише на 1 очко випередили збірну СРСР. Віталій Шило завоював 2 пункти, Костянтин Кришталь, котрий через рік з’явиться у нашій команді, не стартував.

11 жовтня 1964 року – втретє в Гожуві Вєлькопольські саме в цей день проходить товариська гонка із збірною Польщі, в якій господарі знову сильніші за гостей – 53:42.
Проте ця зустріч знакова у декількох відношеннях: незважаючи на поразку, у складі збірної СРСР був один гонщик, котрий заслуговує на повагу. І цей гонщик – Віктор Трофимов: вперше у своїй спортивній кар’єрі він стартує на треку у Гожуві Вєлькопольські, і як стартує! У присутності майже 15 тис. глядачів наш земляк здобуває комплект – 15 пунктів та двічі покращує рекорд треку! Попереднє досягнення – 77.3 сек. на треку в Гожуві Вєлькопольські, встановлене польським гонщиком Маріаном Кайзером 05 серпня 1962 року у товариській гонці з клубом „Руда Гвєзда” (Прага), протрималося трохи більше 2 років і було покращене на 0.2 сек., а потім ще на 0.8 сек. Змагання варті того, щоб поглянути на їх результати детальніше, адже до 13-го заїзду гості виходили вперед, польські майстри їх доганяли, потім знову був незначний відрив, і знову нічия. Лише подвійний схід у 13-му заїзді дозволив господарям вперше у зустрічі схилити шальки терезів на свою користь:

Довжина доріжки – 395 м.

Польща – СРСР 53:42.

Польща – 53:
№ 9 Хенрік Жито (1, 3, 2, 3, 3) = 12.
№ 10 Станіслав Ткоч (0, 2, 2*, –, 3) = 7 + 1*.
№ 11 Анджей Погожельські (2, 2, Сх, Сх, 2*) = 6 + 1*.
№ 12 Едмунд Мігось (1*, 0, 3, 2, 1) = 7 + 1*.
№ 13 Броніслав Рогаль (2*, 2, 2, 2, 1) = 9 + 1*
№ 14 Єжи Падєвські (3, 0, –, 1, 3) = 7.
№ 15 Анджей Виглєнда (1*, Сх, 1*, 3) = 5 + 2*.
№ 16 – без гонщика.

СРСР – 42:
№ 1 Володимир Коваленко (2*, 1, 1, 2, 2) = 8 + 1*.
№ 2 Віктор Трофимов (3, 3, 3, 3, 3) = 15.
№ 3 Борис Самородов (3, 3, 3, Сх, 2) = 11.
№ 4 Фаріт Шайнуров (0, 1, 0, 0, 0) = 1.
№ 5 Сергій Лятосінський (1, 0, 1, 1, 0) = 3.
№ 6 Валентин Моісєєв (0, 1, 2, 1, 0) = 4.
№ 7 Костянтин Кришталь (0, Сх) = 0.
№ 8 Віктор Кузнєцов – Н/С.

Заїзди:
1. Трофимов, Коваленко*, Жито, Ткоч. 1:5 (1:5).
2. Самородов, Погожельські, Мігось*, Шайнуров. 3:3 (4:8). 77.3 сек. – повторення рекорду треку.
3. Падєвські, Рогаль*, Лятосінський, Моісєєв. 5:1 (9:9).
4. Трофимов, Ткоч, Виглєнда*, Кришталь. 3:3 (12:12). 77.1 сек. – новий рекорд треку.
5. Самородов, Рогаль, Шайнуров, Падєвські. 2:4 (14:16).
6. Трофимов, Погожельські, Коваленко, Мігось. 2:4 (16:20). 76.5 сек. – новий рекорд треку.
7. Жито, Ткоч*, Моісєєв, Лятосінський. 5:1 (21:21).
8. Трофимов, Рогаль, Коваленко, Виглєнда (Сх) (замість Падєвські). 2:4 (23:25).
9. Мігось, Моісєєв, Лятосінський, Погожельські (Сх). 3:3 (26:28).
10. Самородов, Жито, Виглєнда* (замість Ткоча), Шайнуров. 3:3 (29:31).
11. Жито, Коваленко, Падєвські, Шайнуров. 4:2 (33:33).
12. Трофимов, Рогаль, Лятосінський, Погожельські (Сх). 2:4 (35:37).
13. Падєвські, Мігось, Самородов (Сх), Кришталь (Сх). 5:0 (40:37).
14. Виглєнда, Погожельські*, Моісєєв, Шайнуров. 5:1 (45:38).
15. Жито, Самородов, Мігось, Лятосінський. 4:2 (49:40).
16. Ткоч, Коваленко, Рогаль, Моісєєв. 4:2 (53:42).

Всього Віктор Трофимов у Гожуві провів 6 гонок.

Після цих гонок були інші, всього у Гожуві Вєлькопольські стартувало 12 рівненських гонщиків, Назар Парніцький став 13-м у цьому реєстрі. Упродовж 2023 року він вже двічі випробував доріжку стадіону ім. Едварда Янцажа, довжина котрої складає вже 329 м.

Рівняни прийняли участь у 27 поєдинках у Гожуві…