Badge "50 years of speedway in Rovno"

25 липня 2023 р.

European 125cc Youth Track Racing Cup. Фінал. Гданьськ. Стадіон ім. Збігнєва Подлєцькі. 22 липня 2023 року. 15:00 год.

Європейський особистий чемпіонат у класі 125 куб. см серед юнаків пройшов напередодні світового чемпіонату - 22 липня 2023 року, у Гданьську, на стадіоні імені Збігнєва Подлєцькі.

Історія виступів рівнян на цій арені є значно більшою, ніж у шведській Маліллі. Першим рівненським гонщиком, хто стартував у Гданьську, став Віталій Шило, котрий випробував доріжку балтійського тору майже 60 років тому назад: 13 жовтня 1963 року у товариській гонці трьох дружин перемогла збірна Чехословаччини, господарі буди другими, а збірна СРСР посіла третє місце. Віталій Шило здобув у цій гонці 1 пункт, Костянтин Кришталь, котрий був заявлений у складі гостей, не стартував.

Стадіон у Гданьську носить ім’я Збігнєва Подлєцькі – легенди гданьського спідвею, знаного гонщика, котрий 15 сезонів захищав кольори місцевого клубу. У 1964 році він блискуче виграв Європейський фінал особистого чемпіонату світу у Вроцлаві, здобувши комплект, а в 1965 році став чемпіоном світу у командному заліку. Того ж року гданьський клуб став бронзовим призером командного чемпіонату Польщі, а Збігнєв Подлєцькі – найрезультативнішим його гонщиком, здобуваючи в середньому 2.56 пункти у заїзді та 11.08 пунктів у гонці.

Єдиний раз Збігнєв Подлєцькі виступав і у Рівному. Після континентального півфіналу особистого чемпіонату світу, що пройшов на львівському стадіоні СКА 23 травня 1965 року, через день у нашому місті відбулася міжнародна товариська зустріч СРСР – Польща в особистому заліку. Змагання виграв Анджей Погожельські (14 пунктів), 2-е місце посів Збігнєв Подлєцькі (13 пунктів), третім був Сергій Лятосінський (12 пунктів). Віктор Іванович Трофимов не виступав у тій гонці із-за травми після страшного падіння у Львові, а рідний брат Віктора Івановича Трофимова – Віктор Іванович Трофимов (молодший), не зміг скласти конкуренцію більш сильним суперникам і очок у гонці не здобув.

Загалом за цей період на гданьському торі виступали 12 рівненських гонщиків, котрі провели тут 36 гонок:

Назар Парніцький - 2.

У 1976 році у Гданьську відбувся континентальний півфінал особистого чемпіонату світу, котрий виграв Віктор Кузнєцов, Віктор Трофимов був тоді 4-м.

Минулого року турнір VI раунду Nice Cup з комплектом пунктів (12 + 3) виграв 15-річний Назар Парніцький (на світлині).

Як не парадоксально, Григорій Хлиновський і Володимир Трофимов, стартувавши упродовж відповідно 16-річної та 37-річної кар’єри гонщиків на 98 і 154 треках 12 та 26 країн Європи і світу, у Гданьську жодного разу не виступали.

Таким чином, Макар Левішин, Захар Лустюк та Володимир Скороход доповнили реєстр рівненських гонщиків, хто стартував на треку в Гданьську.

Європейський чемпіонат виявився найбільш вдалим для Захара Лустюка, він успішно розпочав гонку, виграв два заїзди поспіль, стартуючи із заїзду в заїзд, здобув у своїй групі 9 очок та потрапив до півфіналу. У півфіналі Захар був лише 4-м, і у боротьбі за 5-8 місця у фіналі В також фінішував 4-м, посівши загальне 8-е місце

Макар Левішин допустив у другому своєму старті наїзд на стрічку і за фальстарт головним суддею змагань, угорцем Габором Дараго, був виключений із заїзду. Шість здобутих Макаром пунктів не вистачало для подальшої боротьби. В результаті - лише 16-е місце. Проте, Макар Левішин відігрався сповна наступного дня, коли тут пройшов світовий чемпіонат для юнаків. Як всі ми вже знаємо, Макар здобув бронзову нагороду, з чим його вітаємо!!!

Достойно дебютував на міжнародній арені Володимир Скороход, він завоював 5 пунктів, ставши 17-м.

У головному фіналі зустрілися лише польські юнаки, і перемогу здобув Мєшко Мудло, Кшиштоф Харендарчик став 2-м, Якуб Плутовські - 3-м.

Всі перемоги у наших юнаків попереду, бажаємо їм побільше стартів та нових успіхів!!!