Badge "50 years of speedway in Rovno"

25 жовтня 2021 р.

23-24 жовтня. Цей день в історії рівненського спідвею.

23-24 жовтня 1971 року.

Рівно 50 років тому, 23-24 жовтня 1971 року, на ровенському мототреку відбулася міжнародна товариська зустріч між ровенською „Радугою” і чемпіоном Польщі 1971 року – клубом „Полонія” (Бидгощ).

Першого дня – 23 жовтня, пройшла командна гонка. Цікава і безкомпромісна боротьба завершилася перемогою наших спортсменів – 39:37. У складі господарів вдало виступили Віктор Трофимов, котрий здобув 11 очок, Володимир Рожанчук записав до активу 8 пунктів та 1 бонус і Василь Мурашко (7 пунктів). У складі гостей Маріан Заранек виграв всі свії 4 заїзди (комплект 12 очок), Генріх Глюкліх здобув 10 очок та 1 бонус, Анджей Козельські приніс „Полонії” 6 очок.

Фото О. Антипова.

Наступного дня суперники знову зустрілися, цього разу в особистій гонці. Обласна газета „Червоний прапор” у вівторок 26 жовтня 1971 року повідомляля, що у гонках 23-24 жовтня 1971 року приймали участь і провідні львівські гонщики. Якщо Олег Дзядик, який виступав лише першого дня у командній гонці є вихованцем червоноградського спідвею, то Володимир Рожанчук, Василь Мурашко та Микола Хоменчук – це вихованці рівненського спідвею, котрі на той момент проходили строкову військову службу та виступали у складі команди „Карпати” (Червоноград)…
Найуспішніше серед наших гостей 24 жовтня виступив Анджей Козельські. Він разом з Віктором Трофимовим здобув по 14 очок кожен, але очна дуель між ними завершилася перемогою нашого гонщика, який і піднявся на верхню сходинку п’єдесталу. Дуже сподобався нашим глядачам лідер польської команди, член збірної команди Польщі Генріх Глюкліх.
Він, до речі, був єдиним, хто у неділю відібрав очко у Віктора Трофимова. Але Глюкліху в одному із заїздів не поталанило – із-за неполадки двигуна він змушений був зійти з дистанції. У всіх інших заїздах Генріх переміг і, здобувши 12 очок, посів 3-є місце.

Варто відзначити, що Генріх Глюкліх досить успішно виступив в інших гонках, що відбулися у жовтні того року на треках Саратова і Балаково:
– 13-14 жовтня він посів 2-е та 6-е місця в особистих гонках в Саратові, здобувши відповідно 13 і 9 пунктів;
– 16-17 жовтня у Балаково Генріх Глюкліх був непереможним у командній гонці, де „Полонія” мінімально поступилася команді господарів 53:54, здобувши комплект (18 очок), і 4-им в особистій гонці другого дня (11 очок).

Результати гонок:

23 жовтня. Командна гонка.

„Радуга” (Ровно, СРСР) – „Полонія” (Бидгощ, Польща) 39:37.

„Радуга” (Ровно, СРСР) – 39:
№ 9 Володимир Рожанчук (2, 3, 2, 1*) = 8 + 1*.
№ 10 Володимир Будаговський (1, 1, Сх, –) = 2.
№ 11 Анатолій Раєвський (2*, 1*, 1, 0) = 4 + 2*.
№ 12 Віктор Трофимов (3, 2, 3, 3) = 11.
№ 13 Василь Мурашко (Сх, 2, 3, 2) = 7.
№ 14 Борис Горка (Сх, 1*, 1, 1) = 3 + 1*.
№ 15 Олег Дзядик (3, Сх, 1*) = 4 + 1*.

„Полонія” (Бидгощ, Польща) – 37:
№ 1 Генріх Глюкліх (3, 2, 3, 2*) = 10 + 1*.
№ 2 Богуміл Бжезіньські (В, 0, 0, –) = 0.
№ 3 Раймунд Світала (1, 2, 2, 0) = 5.
№ 4 Бенедикт Косек (0, Сх, 2, 0) = 2.
№ 5 Маріан Заранек (3, 3, 3, 3) = 12.
№ 6 Збігнєв Маліновські (2, 0, 0, –) = 2.
№ 7 Анджей Козельські (2, 1, 0, 3) = 6.

Заїзди:
1. Глюкліх, Рожанчук, Будаговський, Бжезіньські (В). 3:3 (3:3).
2. Трофимов, Раєвський*, Світала, Косек. 5:1 (8:4).
3. Заранек, Маліновські, Мурашко (Сх), Горка (Сх). 0:5 (8:9).
4. Дзядик, Козельські, Будаговський, Бжезіньські. 4:2 (12:11).
5. Заранек, Трофимов, Раєвський*, Маліновські. 3:3 (15:14).
6. Рожанчук, Світала, Косек (Сх), Будаговський (Сх). 3:2 (18:16).
7. Глюкліх, Мурашко, Горка*, Бжезіньські. 3:3 (21:19).
8. Трофимов, Косек, Козельські, Дзядик (Сх). 3:3 (24:22).
9. Заранек, Рожанчук, Дзядик* (замість Будаговського), Маліновські. 3:3 (27:25).
10. Мурашко, Світала, Горка, Косек. 4:2 (31:27).
11. Трофимов, Глюкліх, Раєвський, Козельські (замість Бжезіньські). 4:2 (35:29).
12. Козельські (замість Маліновські), Мурашко, Рожанчук*, Світала. 3:3 (38:32).
13. Заранек, Глюкліх*, Горка, Раєвський. 1:5 (39:37).

24 жовтня. Особиста гонка.
1. Віктор Трофимов, „Радуга” (Ровно) (3, 3, 2, 3, 3) = 14.
2. Анджей Козельські, „Полонія” (Бидгощ) (3, 3, 3, 3, 2) = 14.
3. Генріх Глюкліх, „Полонія” (Бидгощ) (3, 3, 3, Сх, 3) = 12.
4. Борис Горка, „Радуга” (Ровно) (2, 3, 1, 1, 3) = 10.
5. Маріан Заранек, „Полонія” (Бидгощ) (2, 2, 0, 3, 2) = 9.
6. Анатолій Раєвський, „Радуга” (Ровно) (2, 0, 3, 2, 2) = 9.
7. Раймунд Світала, „Полонія” (Бидгощ) (1, 2, 2, 3, 0) = 8.
8. Володимир Рожанчук, „Карпати” (Червоноград) (0, 2, 2, 2, 1) = 7.
9. Богуміл Бжезіньські, „Полонія” (Бидгощ) (3, 0, 1, 2, 0) = 6.
10. Збігнєв Маліновські, „Полонія” (Бидгощ) (2, 1, 1, 2, 0) = 6.
11. Василь Мурашко, „Карпати” (Червоноград) (1, 1, 0, 1, 3) = 6.
12. Костянтин Кришталь, „Радуга” (Ровно) (0, 1, 2, 1, 1) = 5.
13. Бенедикт Косек, „Полонія” (Бидгощ) (0, 0, 3, 1, 0) = 4.
14. Геннадій Примаченко, „Радуга” (Ровно) (0, 2, 1, Н/С, Н/С) = 3.
15. Микола Хоменчук, „Карпати” (Червоноград) (1, 0, 0, 0, 0) = 1.
16. Володимир Будаговський, „Радуга” (Ровно) (0, 1, 0, 0, 0) = 1.

Інформація про стартові номери в особистій гонці поки що відсутня, відомо лише, що Віктор Трофимов програв Генріху Глюкліху, і виграв у Анджея Козельські...