Badge "50 years of speedway in Rovno"

3 березня 2024 р.

Міжнародна товариська зустріч. Роденбах. 01 червня 1975 року.

29 травня 1975 року у західнонімецькому містечку Ольчінг (на той час) відбулася гонка континентального півфіналу особистого чемпіонату світу зі спідвею, де виступали 6 радянських гонщиків. Гонку виграв Валерій Гордєєв з комплектом; Михайло Старостін і Віктор Трофимов здобули по 10 пунктів кожен, посівши відповідно 4-е та 6-е місця; Володимир Рожанчук з 5 пунктами був 11-м; Григорій Маркатанов 14-м (2 пункти); Григорій Хлиновський, котрий не зовсім вдало виступив у чвертьфіналі в іншому містечку Західної Німеччини (Крумбах), де був з 7 пунктами лише 10-м, в Ольчінгу став другим запасним гонщиком, проте йому там не прийшлося стартувати.

Через один день ще в одному місті ФРН (Роденбах) відбулася міжнародна товариська гонка (особиста). Здолавши з Баварії майже 400 км, у ній стартували всі наші учасники півфіналу в Ольчінзі. Компанію їм склали німецькі (8 спортсменів) та австралійські (3 спортсмени) гонщики. Першочергово серед учасників значилися і два польські гонщики з гданьського „Вибжеже” – Хенрік Жито (повинен був стартувати під № 3) і Лєшек Марш (№ 9). Потім їх замінили відповідно Віктор Трофимов і перший запасний Хартмут Шафер.

Гонку виграв австралієць Філ Крамп, здобувши комплект – 15 пунктів. Валерій Гордєєв посів 2-е місце з 14 пунктами, поступившись лише переможцю. Наступні місця залишилися за двома гонщиками першолігової „Радуги” – 3-є місце завоював Григорій Хлиновський (13 пунктів) – він програв Крампу і Гордєєву, і 4-м став Володимир Рожанчук (12 пунктів) – в нього другі місця у заїздах із призовою трійкою. Ще один рівнянин – Віктор Трофимов здобув 8 пунктів і розташувався на 7-й позиції, вигравши заїзд із двома австралійцями.

По закінченні основної серії заїздів відбувся заїзд з участю гонщиків, котрі посіли перші чотири місця. Вони боролися за Кубок Chevron Erdöl Frankfurt
На жаль, результату цього заїзду не вдалося віднайти, проте є світлина боротьби у заїзді, де лідирує Філ Крамп, Володимир Рожанчук їде другим, Валерій Гордєєв – третім і Григорій Хлиновський – 4-м:

Троє учасників гонки в Роденбаху у вересні того року виступали у фіналі особистого чемпіонату світу, і серед них наш Віктор Трофимов, котрий став 8-м гонщиком світу…