Badge "50 years of speedway in Rovno"

10 липня 2017 р.

Кубок України з мотокросу (Західний регіон), ІІІ етап. Рогатин (Фвано-Франківська область), 09 липня 2017 року.

У неділю, 09 липня 2017 року, о 5-й ранку ми вирушаємо в Рогатин Івано-Франківської області, де має відбутися ІІІ етап Кубка України з мотокросу (Західний регіон).

Ветерани, ІІІ група (старше 55 років).

Організатор змагань - голова Рогатинського районного осередку громадської організації по мотоспорту "Джерело" Ярослав Третяк.

Їхати по трасі Е-40 з Рівного до Львова - одне задоволення, це всі знають і скажуть. Проте, проїхавши Броди, ми повернули в Ясенові на Золочів. І тут дорога вже гірша.
Перша коротка зупинка була в Підгірцях, біля храму Воздвиження Чесного Хреста і св. Йосифа Обручника:

Напроти храму знаходиться знаменитий Підгорецький замок,

але часу обмаль, дорога хитка, і ранкова пора (7-я ранку) не налаштовували на його відвідування.

Проїжджаємо Золочів, тут на початку 70-х років проходив строкову військову службу наш коментатор В'ячеслав Крижанівський, він ділиться невеликими спогадами про ті часи, показує, де знаходилися їхні розташування, військова частина та інше.

Потім були Перемишляни і о 8-й год. 45 хв. в'їжджаємо в Івано-Франківську область:

До Рогатина вже недалеко, і на початку десятої год. ми вже на місці.

Спортмени ще з суботи тут, готуються до тренувань і стартів:

Траса в Рогатині дуже специфічна, з великими перепадами висот.

Триває підготовка до змагань, реєстрація, тренування:

Головний суддя змагань - відомий у минулому мотокросовик Володимир Якимович (Львів), змагання обслуговувала львівська бригада суддів.

Відбуваються зустрічі давніх друзів - В'ячеслав Крижанівський розмовляє з Михайлом Штефуцою з Хуста, чий син Едуард вже давно займається мотокросом, розпочавши свій шлях ще у 3-річному віці.

Вже під час змагань Едуард Штефуца (стартовий № 222) підтвердив свою майстерність на трасі у класі 85 куб. см, вигравши обидва заїзди, та став переможцем етапу Кубка України в Рогатині:

До тренувального заїзду готуються наймолодші учасники змагань, серед них і єдина дівчинка - Вікторія Ведернікова з Мукачево (стартовий № 88):

Поруч купа місць, де можна поїсти та випити прохолодних напоїв. А для гурманів місцеве громадське харчування пропонувало навіть коньяк "Курвуазьє":

Об 11-й годині відбулося відкриття змагань та незабаром розпочалися старти у всіх класах (всього зареєструвалося 53 учасника).

Перипетії заїздів розповідати не буду, наведу лише їх результати:

Окремо нагородили дівчат - № 88 Вікторію Ведернікову та  № 28 Поліну Сахарієву:

Клас 50 куб. см (6 учасників):
1. № 217 Денис Качур (Закарпатська ОДЮСШ).
2. № 25 Валентин Кудрявцев (Закарпатська ОДЮСШ).
3. № 10 Іван Кислічний (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).

Клас 65 куб. см (4 учасники):
1. № 85 Назар Парніцький (команда "Хуст-Екстрім").
2. № 335 Валерій Данча (Великий Березний).
3. № 182 Михайло Васько (команда "Хуст-Екстрім").

Клас 85 куб. см (5 учасників):
1. № 222 Едуард Штефуца (Закарпатська ОДЮСШ).
2. № 11 Віталій Шмига (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).
3. № 94 Ласло Переш (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).

Клас ОУПЕН повітряне охолодження (3 учасники):
1. № 22 Іван Микуланинець (Великий Березний).
2. № 17 Роман Холод (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).
3. № 21 Олександр Мірецький (Закарпатська ОДЮСШ).

Клас 150 куб. см (7 учасників):
1. № 808 Артем Мартиненко (команда "Хуст-Екстрім").
2. № 180 Любомир Кільчинський (Івано-Франківськ).
3. № 217 Максим Качур (Закарпатська ОДЮСШ).

Клас 500 куб. см (5 учасників):
1. № 109 Андрій Кричфалушій (Закарпатська ОДЮСШ).
2. № 7 Станіслав Огороднік (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).
3. № 122 Дмитро Курищук (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).

Клас ХОБІ (12 учасників):
1. № 25 Валентин Кудрявцев (Закарпатська ОДЮСШ).
2. № 83 Денис Паландюк (Сопів).
3. № 24 Микола Бурч (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).

Ветерани, І група (45-50 років) (2 учасники):
1. № 12 Олег Козловський (Хмельницький).
2. № 19 Іван Папп (Свалява).

Ветерани, ІІ група (50-55 років) (5 учасників):
1. № 99 Володимир Завадецький (команда "Хуст-Екстрім").
2. № 221 Олег Скрипніков (команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані).
3. № 1 Андрій Гасс (Славута).

Ветерани, ІІІ група (старше 55 років) (3 учасники):
1. № 67 Віктор Будрик (Хмельницький).
2. № 64 Володимир Шутко (команда "Хуст-Екстрім").
3. № 29 Леонід Журавльов (Бурштин).

У командному заліку перемогу здобули спортсмени Закарпатської ОДЮСШ, 2-е місце посіла команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані, третіми стали гонщики з Хуста - команда "Хуст-Екстрім":
1. Команда Закарпатської ОДЮСШ - 239.
2. Команда "Мукачево-Мото" ім. Г.Черепані - 214.
3. Команда "Хуст-Екстрім" - 213.

Із-за довгої процедури підрахунку командних результатів та окремих суперечок, дещо затяглася церемонія нагородження, і відповідно ми виїхали додому майже на годину пізніше - о 18:33.

Назад поверталися через Львів, дорога з Рогатина - чудова, а кругом прекрасні українські лани:

Добре виступили спортсмени з Рівненщини: № 85 Назар Парніцький з Радивилова та №11 Віталій Шмига (смт Володимирець), котрі посіли І та ІІ місця у своїх класах мотоциклів (на фото):

Станіслав Огороднік (№ 7) двічі посів у заїздах другі місця та виборов загальне 2-е місце:

Спогади про Рогатин залишилися чудові, і наостанок ще декілька фото:

Мама Артема Мартиненка - Ольга Мартиненко та В'ячеслав Крижанівський:

Львівський суддя Володимир Данилюк (фанат спідвею та мотоспорту) і В'ячеслав Крижанівський (зверніть увагу на написи на Володіній сумці):