24 травня 2018 р.

Рівненському спідвею - 59 років...

Народився у Рівному у 1959, сьогодні святкує 59-у річницю!
Так, це про наш спідвей, якому 24 травня 2018 року виповнилося вже 59 років.

За цей час перед рівненським уболівальником пройшло не одне покоління гонщиків, як рівненських і вітчизняних, так і з інших країн (яких на сьогоднішній день нараховуються понад два десятки).

Упродовж цього періоду, на рівненському мототреку саме в день народження рівненського спідвею, тобто 24 травня, було проведено, окрім гонки-відкриття мототреку у 1959 році, всього-на-всього 2 гонки.

На фото (з архіву Павла Корнелюка): гонщики збірної СРСР. Ровно. 24 травня 1986 року.
Зліва направо: № 9 Юрій Брауцейс, № 15 Ігор Швець, № 2 Федір Захаров, № 1 Ігор Марко.

Перша відбулася 32 роки назад, і це була гонка ІІ-го етапу „Кубка Дружби” соціалістичних країн (командний залік), коли збірна СРСР виграла змагання з максимальним результатом в 30 очок. У складі нашої команди виступали Ігор Марко (Ровно), Федір Захаров (Уфа) та запасним був Ігор Швець (Владивосток), але він не виїжджав того дня на доріжку. У складі інтернаціональної команди із-за неприбуття на гонки до нашого міста збірної Румунії, виступали радянський гонщик Юрій Брауцейс (Даугавпілс) та болгарин Кир. Петров.

Для любителів статистики навожу майже повні результати гонки ІІ-го етапу КДСК 24 травня 1986 року (командний залік):

1. СРСР = 30.
№ 1 Ігор Марко (3, 3, 3, 2*, 3, 3) = 17 + 1.
№ 2 Федір Захаров (2*, 2*, 2*, 3, 2*, 2*) = 13 + 5.
№ 15 Ігор Швець – Н/С.

2. Польща = 25.
№ 13 Даріуш Балінські (1, 1, 2*, 3, 2*, 2*) = 11 + 3.
№ 14 Славомир Драбік (0, 3, 3, 2*, 3, 3) = 14 + 1.

3. Чехословаччина = 20.
№ 3 Богуміл Брхел (1, 3, –, 3, 1, 1) = 9.
№ 4 Йозеф Фейфар (0, –, 3, 2*, 3, 0) = 8 + 1.
№ 16 Ян Схінагел (1, 2*) = 3 + 1.

4. НДР = 18.
№ 11 Маріо Буш (2*, 0, 1, 1*, 2, 3) = 9 + 2.
№ 12 Майк Отт (3, 2, 0, 2, 0, 2) = 9.
№ 20 Роланд Засс – Н/С.

5. Угорщина = 16.
№ 5 Шандор Уйхелі (3, 2, 1, 3, 1, 3) = 13.
№ 6 Й. Табака (1, 0, –, –, 0, –) = 1.
№ 17 Іштван Суні (0, 0, 2*) = 2 + 1.

6. Болгарія = 7.
№ 7 Маріан Боянов (0, 2, 0, 0, 1, Н/С) = 3.
№ 8 Георгій Петров (2, Сх, 1, 1, 0, Н/С) = 4.

7. Інтернаціональна команда = 9.
№ 9 Юрій Брауцейс (СРСР) (1, 3, 1, 1, 1, 1) = 8.
№ 10 Кир. Петров (Болгарія) (0, 1, 0, 0, 0, 0) = 1.

Позаїздно:
1. Марко, Захаров*, Брхел, Фейфар. 73.2 сек.
2. Уйхелі, Георгій Петров, Табака, Боянов. 74.0 сек.
3. Отт, Буш*, Брауцейс, Кир. Петров. 77.2 сек.
4. Марко, Захаров*, Балінські, Драбік. 74.0 сек.
5. Брхел, Уйхелі, Схінагел (замість Фейфара), Табака.
6. Брауцейс, Боянов, Кир. Петров, Георгій Петров (Сх). 76.8 сек.
7. Драбік, Отт, Балінські, Буш. 75.4 сек.
8. Марко, Захаров*, Уйхелі, Суні (замість Табаки). 73.6 сек.
9. Фейфар, Схінагел* (замість Брхела), Георгій Петров, Боянов.
10. Драбік, Балінські*, Брауцейс, Кир. Петров. 75.4 сек.
11. Захаров, Марко*, Буш, Отт. 73.0 сек.
12. Брхел, Фейфар*, Брауцейс, Кир. Петров. 76.0 сек.
13. Уйхелі, Отт, Буш*, Суні (замість Табаки). 74.4 сек.
14. Балінські, Драбік*, Георгій Петров, Боянов. 74.2 сек.
15. Марко, Захаров*, Брауцейс, Кир. Петров. 73.4 сек.
16. Фейфар, Буш, Брхел, Отт. 79.2 сек.
17. Драбік, Балінські*, Уйхелі, Табака. 73.6 сек.
18. Марко, Захаров*, Боянов, Георгій Петров. 73.8 сек.
19. Драбік, Балінські*, Брхел, Фейфар. 73.0 сек.
20. Уйхелі, Суні* (замість Табаки), Брауцейс, Кир. Петров. 77.8 сек.
21. Буш, Отт, Боянов (Н/С), Георгій Петров (Н/С).

Друга гонка, яка відбулася на рівненському мототреку також 24 травня, це особистий чемпіонат України серед юніорів 2008 року. Чемпіонат був відкритим, участь у ньому взяли 2 російських гонщики – Кирило Цуканов та Євген Митрофанов (перший представляв Червоноград, другий – Рівне) та польський юніор Мацей Михалюк, котрий того сезону виступав за рівненську команду СПС Спідвей-Рівне у 2 Польській Лізі. Саме Цуканов виграв всі 4 заїзди та здобув перемогу. Друге місце з 11 очками посів юніор СК „Трофимов” Станіслав Огородник, і третім був поляк Мацей Михалюк (9 очок). Володимир Колодій-молодший, Володимир Омельян та Михайло Онешко набрали по 8 очок кожен, і посіли відповідно 4-е, 5-е та 6-е місця...

Гонка півфіналу № 1 особистого чемпіонату Європи серед юніорів, що нещодавно пройшла на рівненському мототреку (19 травня 2018 року), залишила двоякі враження. Нещодавно ділячись побаченим на треку з одним із своїх друзів, котрий є уболівальником зі стажем, почув від нього сакраментальні слова: „Чому у Рівному є дві спідвейні секції, одна з яких працює 7 років, друга – понад 2 роки, у згадуваному півфіналі виступав один рівнянин – Марко Левішин, а у Червонограді немає жодної секції, та й зі спідвеєм там незрозуміла ситуація, а у Рівному у європейському півфіналі юніорів виступало троє червоноградців – Дмитро Мостовик, Віталій Коваль та Андрій Розалюк? Вони готуються точково, лише завдяки зусиллям самих себе, не отримуючи бюджетних коштів. Ось вам, уболівальники, і юніори. Хоча жоден з них до фіналу у Німеччині (Штральзунд) не пробився…”.

Що ж, зі святом, рівненський спідвей!!!

P.S. Для знавців рівненського спідвею оголошується невеличкий конкурс. Потрібно дати відповідь на одне запитання. Перший, хто вірно відповість, отримає в подарунок книгу із серії „Антологія рівненського спідвею” про Віктора Трофимова. Відповіді приймаються упродовж 3 днів.

Конкурсне запитання:
Назвіть переможця перших міжнародних гонок на ровенському мототреку, що відбулися 18-19 липня 1959 року, та скільки очок він набрав у перший день змагань?