Badge "50 years of speedway in Rovno"

7 вересня 2020 р.

Віктор ТРОФИМОВ-молодший - чемпіон світу серед юніорів 2020 року у командному заліку! Оутруп (Данія). 05 вересня 2020 року.

Фінал командного чемпіонату світу серед юніорів відбувся 05 вересня 2020 року в Данії (містечко Оутруп).

Після нелегкої боротьби на мокрій доріжці перемогу здобула збірна Польщі (46 пунктів), срібними призерами стали господарі - збірна Данії (42  пункти), гонщики Великобританії завоювали бронзові нагороди (32 пункти). І збірна Латвії була 4-ю (6 пунктів).

Чемпіоном світу вперше став вихованець рівненського спідвею ВІКТОР ТРОФИМОВ-МОЛОДШИЙ!!!

Вітаємо польську дружину та Віктора з цією перемогою!!!

Доріжка Varde Motor Arena після дощу, що йшов напередодні весь день та в суботу вранці, нагадувала трасу для мотокросу, про що неодноразово нагадував у радіорепортажі на Radio ELKA (Лєшно) польський коментатор Міхал Конєчни, порівнявши змагання юніорів з "коридою". А один із польських уболівальників спідвею у коментарях на Шпротах назвав її "пасовисько" в Оутрупі...

Проте, вона була однаковою для всіх учасників змагань...

Глядацькі місця:

Екстремальні заїзди в першій половині гонки призвели до чисельних падінь гонщиків, в результаті чого вже у 2-му заїзді травмувався і не зміг більше виступати юніор збірної Латвії Даніїл Колодінський.

Віктора Трофимова палко підтримувала група українських уболівальників, серед яких був і рівнянин Андрій Принкевич. Окрема подяка Андрію за надані світлини!

Програмка гонки:

Представлення команд, збірна Польщі. Віктор Трофимов-молодший вітає своїх уболівальників:

збірна Великобританії (у всіх заїздах гонщики стартували у червоних нашоломниках):

збірна Данії (сині нашоломники):

збірна Латвії (білі нашоломники):

збірна Польщі (жовті нашоломники):

Гонка розпочалася невдало для збірної Польщі: після перших 5 стартів господарі впевнено лідирували, вигравши всі 5 заїздів. Польські юніори відставали на 9 пунктів.

Віктор Трофимов-молодший у першій серії (3-й заїзд) фінішував другим після данця Тіма Соренсена.

У 6-му заїзді головний тренер юніорської кадри Рафал Добруцькі випускає замість Віктора джокером Домініка Куберу. І ця заміна повністю себе виправдала - перемога приносить 6 пунктів збірній Польщі. Наступний заїзд також переможний - одноклубник з Любліна Віктор Лампарт фінішує першим, данець Маркус Біркемозе - третім, і відрив господарів скоротився до 3 пунктів.

У третій серії данці виграють 3 заїзди, польські юніори - 1. Відрив спортсменів країни Гамлета збільшився до 5 пунктів - 30:25. Віктор Трофимов у 12-му заїзді поступився капітану британської юніорської збірної Даніелю Бьюлі Рівненські уболівальники пам'ятають цього рудого хлопчину по фіналу особистого чемпіонату Європи серед юніорів, що відбувся 31 серпня 2019 року у Рівному, мені він тоді дуже сподобався, і якби не травма, то Даніель, я думаю, минулого року показав би значно кращий результат. В Оутрупі Даніель підтвердив свій високий рівень, ставши найрезультативнішим гонщиком фіналу - на його рахунку 17 здобутих пунктів із всіх 32, що здобула його збірна (один раз стартував як Джокер).

Інколи і сонце виглядало над Оутрупом:

Четверта серія заїздів стала переломною для діючих чемпіонів світу: почергово виграють заїзди Віктор Лампарт, Віктор Трофимов-молодший, і після 1 пункту Домініка Кубери - Якуб Місковьяк. І вже перевага данців розтанула: 36:35.

17-й заїзд виграє Якуб Місковьяк, і вперше у фіналі рахунок зрівнюється - 38:38.

У 18-му заїзді єдину перемогу святкує збірна Латвії - її здобуває талановитий вихованець ризького спідвею Франціс Густс, Віктор Трофимов-молодший фінішує другим, капітан господарів Мадс Хансен - третім, і замкнув заїзд на фініші британець Лео Флінт. Вперше у гонці польська юніорська дружина виходить уперед - 39:40.

А потім були перемоги Віктора Лампарта та Домініка Кубери у заключних заїздах, та загальна перемога з відривом у 4 пункти - 42:46, 9 з яких на рахунку Віктора Трофимова-молодшого!

Під час текстової трансляції гонки на польських Шпротах після 15-го заїзду було запропоновано опитування: чи стане збірна Польщі чемпіоном світу? Так от, після 15-го заїзду відповіли 1316 осіб, і лише 39% вірили в перемогу своєї збірної. Перед 19-м заїздом проголосувало 2613 осіб – 52% вірили в збірну Польщі. Після завершення фіналу проголосувало 3090 осіб – 59% вірили в збірну Польщі.

А у Рівному від самого початку гонки вірили в те і знали, що збірна наших сусідів виграє цей юніорський чемпіонат, 100% уболівальників!!!

Нагородження, вітання!!!

Золота медаль чемпіона світу, завойована Віктором Трофимовим-молодшим у Данії, стала логічною віхою у кар'єрі молодого гонщика зі спідвейної династії Трофимових!

Нагадаю уболівальникам спідвею, що рівно 55 років назад, 09 вересня 1965 року, знаменитий і легендарний Віктор Іванович ТРОФИМОВ, вперше виступив у фіналі чемпіонату світу. Теж командного, лише дорослого! І тоді у західнонімецькому місті Кемптен, збірна СРСР посіла лише 4-е місце, а Віктор Іванович Трофимов, як запасний гонщик, двічі виїжджав на заміну, проте очок не здобув...

Зараз його онук - Віктор Трофимов-молодший, став чемпіоном світу! Він вперше виступав у Данії, і вперше виступав в Оутрупі, мотоарена якого стала 48-м треком, де стартував наш юніор!

Вітаємо з першим титулом чемпіона світу та бажаємо Віктору і його команді нових перемог!!!

І насамкінець результати фіналу.

Фінал командного чемпіонату світу серед юніорів. Оутруп. Varde Motor Arena. 05 вересня 2020 року. 20:15.