Badge "50 years of speedway in Rovno"

19 серпня 2020 р.

Віктор Трофимов-молодший. 200-а гонка у кар'єрі.

18 серпня 2020 року у Любліні відбувся VI раунд Ліги юніорів. Перемогу святкували господарі треку - юніори Motor Lublin. Тріо Вікторів - Трофимов-молодший, Лампарт і Фірмуга, здобувши 26 пунктів, випередили на 2 пункти юніорів Ченстохови, у складі яких тріумфував з комплектом Якуб Місковьяк. Здобуток господарів у командній скарбничці склався так:

1-е місце, Motor Lublin – 26:

№ 10 Віктор Лампарт (3, 1, 2*, 3, 3) = 12 + 1*.

№ 11 Віктор Фірмуга (2*, 0, –, –) = 2 + 1*.

№ 12 Віктор Трофимов-молодший (2, 3, 3, 2*, 2*) = 12 + 2*.

Ця гонка в Любліні стала 200-ю у спортивній кар'єрі вихованця рівненського спідвею Віктора Трофимова-молодшого.

Всього у Любліні Віктор Трофимов-молодший провів 24 гонки із всіх 148 на польських треках. Віктор продовжив традицію династії Трофимових, славні представники якої також виступали у Любліні.

Нагадаю уболівальникам спідвею, що знаменитий дідусь Віктора - Віктор Іванович Трофимов, вперше виступив у Любліні 25 жовтня 1967 року. Це була заключна гонка турне збірної СРСР у Польщі, і перемогу тоді святкували господарі з рахунком 48:30, а Віктор Іванович здобув 4 пункти та 1 бонус. Потім було ще два виступи у Любліні:

15 жовтня 1968 року. Польща - СРСР 26:26 (гонка припинена після 9-го заїзду із-за дощу), результат Віктора Івановича Трофимова склав 6 пунктів у трьох заїздах (2 перемоги та 1 схід).
20 жовтня 1973 року. PZM - ЦАМК 39:37. Віктор Іванович Трофимов приніс своїй команді знову 6 пунктів.

Тато Віктора Трофимова-молодшого - Володимир Трофимов, у Любліні виступав 1 раз, 04 липня 1996 року. Це була гонка 2 Польської ліги, в якій відбувся дебют Володимира Трофимова у Польській лізі. Виступ виявився вдалим для вихованця рівненського спідвею, і для його команди "Колеяж" (Равіч):
Володимир Трофимов здобув малий комплект (13 + 2*) пунктів, а гості перемогли місцеву команду LKZ (Люблін) 43:47.

Віктор Трофимов-молодший вперше виступив у Любліні 08 жовтня 2017 року у гонці-відповіді барражу за вихід у І Польську лігу у складі господарів в якості гостя.
Speed Car Motor Lublin – Stal Rzeszów 47:25 (гонка припинена після 12-го заїзду із-за дощу).
№ 14 Віктор Трофимов-молодший, Speed Car Motor Lublin (гість) (1, 2*, 0) = 3 + 1*.

Віктор Трофимов-молодший  перший рівненський гонщик, хто виступав у Польській Екстралізі: сезон 2019 року він провів у складі клубу Speed Car Motor Lublin. Дебют Віктора в Екстралізі відбувся 07 квітня 2019 року саме в Любліні у матчі проти  клубу MRGARDEN GKM Grudziądz.

Господарі перемогли з рахунком 49:41, а Віктор здобув 6 очок плюс 1 бонус та вписав до свого реєстру перший виграний заїзд у найсильнішій спідвейній лізі світу: у 12-му заїзді Віктор стартував у парі з британцем Робертом Ламбертом, і у боротьбі фінішував першим, лишивши позаду Антоніо Ліндбака! Ламберт був третім, і замкнув фінішну пряму Патрік Рольніцкі - 4:2 для господарів, які вперше у матчі вийшли вперед - 37:35. Фани Любліна шаленіли, їх активно підтримували численні рівненські, київські, червоноградські та львівські кібіци, котрі також були присутні на цій гонці!

Сезон 2019 року в Екстралізі для Віктора завершився 41-м місцем у класифікованому рейтингу гонщиків з середньозаїздним показником 1.296 пункти (виступив у всіх 14 гонках, провів 44 заїзди, виграв 5 заїздів, фінішував другим - 8 разів, третім - 13 разів, четвертим - 17 разів, 1 раз допустив падіння та був вилучений з перезаїзду). Здобув 44 пункти та 13 бонусів (5-й показник у клубі).

Трек у Любліні для Віктора став 34-м треком, на яких він виступав. Всього рівненський юніор стартував на 47 треках 12 країн Європи. Найбільше гонок Віктор провів звичайно у Польщі - 148 (стартував на 24 треках), далі йде Німеччина, де відбулося 14 гонок з участю Віктора на доріжках 6 треків, Україна (9 гонок, 2 треки), Угорщина (8 гонок, 3 треки) та Чехія (6 гонок, 4 треки). По три гонки Віктор провів у Словаччині (Жарновіца) та Латвії (Даугавпілс), по 2 - у Словенії (Кршко і Любляна), Австрії (Мюрек), Голландії (Вейєноорд) та Франції (Ламот-Ландеррон). Ще в одній гонці Віктор виступав в Італії (Бадіа Калавене).

Першу гонку у кар'єрі Віктор провів у Рівному 04 жовтня 2014 року, коли на нашому треку відбулася єдина у тому сезоні гонка - Кубок ветеранів, присвячена 55-річчю рівненського спідвею. Віктор тоді виграв 2 юнацьких заїзди, заїзд із колясочниками (проти Вадима та Сергія Юзепчуків) і Меморіальний заїзд пам'яті Віктора Івановича Трофимова.

У цьому заїзді Віктор стартував разом з татом - Володимиром Трофимовим, який перед цим виграв фінальний заїзд ветеранів в категорії гонщиків старше 50 років, з Сергієм Тершаком та Валерієм Полюховичем. Юний Віктор, якому тоді три дні тому виповнилося 15 років, став переможцем Меморіального заїзду пам'яті свого Великого Дідуся - Віктора Івановича Трофимова. І не просто виграв заїзд у боротьбі, а ще й встановив новий рекорд треку для ветеранів (3 кола), покращивши час свого тата, Володимира Трофимова (встановлений у 3-му заїзді цієї гонки, 53.4 сек.), - 52.8 сек.

Всього в Україні Віктор Трофимов-молодший провів 9 гонок: 5 - у Рівному та 4 - у Червонограді.

100-а гонка Віктора Трофимова-молодшого пройшла 03 липня 2018 року у Равічі (відбір особистого чемпіонату Польщі серед юніорів), де юніор Лєшно посів 5-е місце з 11 пунктами та вийшов до фіналу.

200 гонок Віктора Трофимова-молодшого склали:
особисті гонки - 72;
командні гонки - 119;
парні гонки - 9.
Він стартував у 841 заїзді, здобув 1494 пункти плюс 38 пунктів у додаткових заїздах за призові місця, додав до свого активу ще 86 бонусних очок у командних та парних гонках (всього 1618 пунктів), вигравши 278 заїздів...

Надіюся, що ми ще побачимо нашого вихованця на доріжці рівненського мототреку!

Тому бажаю Віктору Трофимову-молодшому та його команді, а це, в першу чергу, тато - Володимир Трофимов, нових перемог, здобутків і досягнень у великому спідвеї!!!