Badge "50 years of speedway in Rovno"

11 жовтня 2020 р.

Міні-турнір зі спідвею у класі до 125 см3 пам’яті Сергія Пелешка. Червоноград. Мототрек „Гірник”. 10 жовтня 2020 року. 14:00.

У рамках проведення V раунду Чемпіонату України „НАЦІОНАЛЬНА ЛІГА АВТОСПІДВЕЮ” з трекових автогонок 2020 року у Червонограді 10 жовтня відбувся міні-турнір зі спідвею у класі мотоциклів до 125 см3, у якому на запрошення промоутера раунду – приватного підприємства „Рівненський автомобільний клуб”, взяли участь вихованці дитячо-юнацької секції спідвею ім. Віктора Чайки при КЗ „Рівненський міський спортивно-технічний клуб” Рівненської міської ради.

До Червонограду разом з керівником комунального закладу Сергієм Головнею прибули 4 юнаків, котрі вже заявили про себе в меншому класі, а Роман Капустін двічі виступав у фіналі чемпіонату Європи у цьому класі. Допомагав юним спортсменам батько Романа – Андрій Капустін. Гонщики представляли ГО „Клуб вболівальників рівненського спідвею” (Василь Зламан та Михайло Тимощук) і КЗ „Рівненський міський спортивно-технічний клуб” (Роман Капустін та Віталій Філіпович).

Перед початком змагань відбулася проба доріжки, всі четверо рівнян виїхали на тренування, і рівно о 14:00 год. розпочалося представлення спортсменів.
Формат міні-турніру був запропонований простий: четверо гонщиків стартують 4 рази у 4 заїздах, міняючись доріжками, і за результатами цих заїздів визначається переможець і призери. Гонщик, котрий стане переможцем міні-турніру, також здобуде окрему нагороду – Кубок пам’яті Сергія Пелешка.

На фото: старт 1-го заїзду.

У перших двох заїздах впевнену їзду продемонстрував Михайло Тимощук, впевнено їх вигравши, незважаючи на активність Романа Капустіна.
Після другого заїзду механіки внесли корективи у налаштування двигуна мотоцикла, на якому стартував Роман, і він здобув 2 перемоги.

Перед стартом 3-го заїзду:

4-а доріжка, № 6 Михайло Тимощук

3-я доріжка, № 4 Василь Зламан:

2-а доріжка, № 3 Віталій Філіпович:

1-а доріжка, № 1 Роман Капустін:

Старт 3-го заїзду:

На старті 4-го заїзду Віталій Філіпович допустив фальстарт, проте всі четверо юнаків були допущені до перезаїзду.

Таким чином, у двох гонщиків виявилося по 10 очок.
Для визначення переможця було проведено додатковий, 5-й заїзд, у якому зустрілися два лідери – Михайло Тимощук та Роман Капустін.
Тут учасник європейських чемпіонатів не залишив жодних шансів конкуренту, виграв додатковий заїзд та став переможцем. Михайло Тимощук посів 2-е місце, Василь Зламан – 3-є, Віталій Філіпович – 4-е.
Роман Капустін також отримав Кубок пам’яті Сергія Пелешка. Він же став автором найкращого часу проходження 3 кіл у заїзді (саме стільки кіл долають юнаки у класі 125 см3), зафіксувавши його на позначці 57.14 сек. у третьому заїзді змагань.
Міні-турнір у Червонограді став першими змаганнями зі спідвею в Україні у 2020 році.

Дебютантами у спідвеї виступили судді: головний суддя, киянин Дмитро Березенський та суддя закритого парку, відомий автогонщик, чемпіон України з трекових автоперегонів 2017 року, рівнянин Олег Лустюк, чий 10-річний син Захар Лустюк також займається спідвеєм, і був разом з татом і мамою у Червонограді. Після обкатки нового двигуна Захар надіється також приймати участь у змаганнях.
Попередньо Рівне готується провести їх для юнаків 01 листопада 2020 року.
Дебютантом у Червонограді був і спортивний коментатор автоспорту киянин Павло Воробйов, перша проба його у спідвеї відбулася 27 жовтня 2019 року у Вознесенську, коли там пройшло всього 2 заїзди спідвеїстів...

Результати:
Міні-турнір зі спідвею у класі до 125 см3.