Badge "50 years of speedway in Rovno"

8 жовтня 2020 р.

Марко Левішин втретє стартував у турнірі Zlatá Stuha. Пардубіце. 03 жовтня 2020 року. Історія виступів рівненських гонщиків.

Із-за пандемії коронавірусу всі змагання довелося переносити або проводити без глядачів, з обмеженою їх кількістю чи в урізаному форматі. Не оминуло це і ZS: 16 замість 18 гонщиків провели 4 серії заїздів (стартували по 6 осіб у заїзді), і перша шістка за результатами основної серії провела відразу фінальний заїзд.

Марко Левішин втретє прийняв участь у турнірі, і розпочав дуже впевнено, незважаючи на травму, що отримав напередодні на цьому ж треку у фіналі особистого чемпіонату світу серед юніорів: виграв заїзд, здобувши 5 пунктів. Наступна серія – не зовсім вдала: у 6-му заїзді він фінішує третім. А третя серія – вкрай нещаслива: Марка вилучили за перевищення часу 2 хвилин на виїзд на старт заїзду. Прикро… І навіть переможні 5 пунктів у заключній серії не гарантували Марку з 13 очками потрапляння до фіналу. Так і сталося у 12-му заїзді, у якому стартували всі 5 претендентів скласти компанію непереможному того дня польському юніору Якубу Місковьяку за головний приз турніру.

Результати 46-ї ZS.

Пардубіце. Стадіон „Світков”. 03 жовтня 2020 року.

Гонщики в заїзді стартували по 6 осіб. Їхали 4 кола. Очки нараховуються за схемою 5-4-3-2-1-0.
Не зміг виступати чеський гонщик Павел Кухаж (№ 10), котрий напередодні у фіналі особистого чемпіонату світу серед юніорів зламав руку. Також не було в гонці італійського юніора Маттіа Ленардуцці (№ 1) – під № 1 виступав Тім Соренсен (Данія), котрий мав стартувати під № 4. Під № 3 замість французького юніора Стівена Горе їздив фінський гонщик Ніклас Сайріо, і під № 12 замість Бартоломея Ковальські (Польща) виступав австралієць Кейнан Рю.

1. № 16 Якуб Місковьяк (Польща) (5, 5, 5, 5) = 20 + 5.
2. № 5 Мадс Хансен (Данія) (Сх/5, 4, 5, 5) = 14 + 4.
3. № 17 Ян Квех (Чехія) (3, 5, 4, 4) = 16 + 3.
4. № 14 Дрю Кемп (Англія) (4, 5, 4, 1) = 14 + 2.
5. № 1 Тім Соренсен (Данія) (5, 4, 3, 3) = 15 + 1.
6. № 7 Даніель Кліма (Чехія) (2, 4, 5, 3) = 14 + П/В.
7. № 11 Марко Левішин (Україна) (5, 3, В/2хв., 5) = 13.
8. № 12 Кейнан Рю (Австралія) (3, 3, 4, 2) = 12.
9. № 3 Ніклас Сайріо (Фінляндія) (3, 2, 1, 4) = 10.
10. № 8 Джордан Палін (Англія) (4, 1, 3, 2) = 10.
11. № 15 Якуб Валковіч (Словаччина) (2, 3, 1, 4) = 10.
12. № 6 Петр Хлюпач (Чехія) (4, 1, 2, 1) = 8.
13. № 18 Том Бреннан (Англія) (1, 2, 2, 3) = 8.
14. № 2 Романо Хуммель (Голландія) (2, 0, 3, Н/С) = 5.
15. № 9 Брейден МакГіннес (Австралія) (1, 2, 0, 2) = 5.
16. № 13 Себастьян Кьосслер (Австрія) (Сх, 1, 2, 1) = 4.
№ 4 – без гонщика.
№ 10 – без гонщика.

Позаїздно:
1. Соренсен, Хлюпач, Сайріо, Хуммель, Хансен (Сх/5). 70.13 сек.
2. Левішин, Палін, Рю, Кліма, МакГіннес. 69.96 сек.
3. Місковьяк, Кемп, Квех, Валковіч, Бреннан, Кьосслер (Сх). 69.84 сек.
4. Квех, Соренсен, Валковіч, Сайріо, Палін. 71.14 сек.
5. Місковьяк, Хансен, Рю, МакГіннес, Кьосслер, Хуммель. 69.73 сек.
6. Кемп, Кліма, Левішин, Бреннан, Хлюпач. 70.12 сек.
7. Кліма, Рю, Соренсен, Бреннан, Валковіч. 69.77 сек.
8. Місковьяк, Квех, Хуммель, Кьосслер, Левішин (В/2хв.). 68.65 сек.
9. Хансен, Кемп, Палін, Хлюпач, Сайріо, МакГіннес. 69.52 сек.
10. Левішин, Сайріо, Бреннан, МакГіннес, Кьосслер. 70.24 сек.
11. R/R. Місковьяк, Валковіч, Соренсен, Палін, Хлюпач, Хуммель (Н/С). 69.03 сек.
12. Хансен, Квех, Кліма, Рю, Кемп. 69.30 сек.

Фінал:
13. R/R. Місковьяк, Хансен, Квех, Кемп, Соренсен, Кліма (П/В).

У публікації використані світлини чеського фотографа Войтеха Завжела.

Головний суддя: Павел Кубеш (Чехія).
Президент жюрі: Мірослав Штенс (Чехія).
Директор змагань: Евжен Ербан (Чехія).

Тепер коротко про виступи рівнян у турнірі.

Першим українцем, хто стартував у турнірі юніорів Zlata Stuha (ZS), що традиційно проводиться в Пардубіце з 1975 року напередодні більш старішого турніру Zlata Prilba (ZP), став вихованець рівненського спідвею Станіслав Мельничук
У 2014 році він був резервним гонщиком ювілейного, 40-го, турніру ZS – найстарішого у світі змагання юніорів, Станіслав виступав під № 25, і йому довелося чотири рази виїжджати у кожній із 4 чвертьфінальних груп (сітка турніру ZS схожа на сітку турніру ZP). Станіслав спочатку їхав у 4-й групі, заміняючи у перезаїзді польського гонщика Кацпера Ворину, вилученого за перебір 2 хвилин на старт – фінішував другим услід за Еріком Ріссом (Німеччина). Потім заміняв у 2-й групі данця Лассе Бйєрре, котрий допустив фальстарт – фінішував 5-м, а перемогу у заїзді святкував чеський юніор Едуард Крчмар. У 9-му заїзді Станіслав заповнював сітку замість лідера 1-ї групи Крістіана Піщека (Польща), котрий здобувши у двох серіях дві перемоги, зберігав сили на подальші виступи – фінішував другим після Вацлава Міліка (Чехія). І нарешті, в 11-му заїзді наш юніор знову заповнював сітку замість лідера 3-ї групи Андерса Томсена (Данія), котрий вже був у півфіналі – знову фінішував 2-м після Зденека Холуба (Чехія). Прикро, що результати запасного гонщика рідко потрапляють у будь-який реєстр, зокрема у книзі Петра Дуфека „70-а Zlata Prilba”, що вийшла у 2018 році, жодної згадки про Станіслав Мельничука у турнірі 2014 року немає…

У 2015 році Станіслав Мельничук був посіяний до 1-ї чвертьфінальної групи, де посів 5-е місце з 3 непрохідними пунктами.

У 2016 році господарі запросили відразу трьох українських юніорів – Максима Росощука, Станіслав Мельничука і Віктора Трофимова-молодшого. Проте, ані Росощук, ані Мельничук (Станіслав простояв на кордоні 19 годин, і цю обставину Петр Дуфек у книзі, що вийшла у 2018 році і присвячена історії 70 турнірів Златої Прілби, і там також є історія Златої Штухи), в Пардубіце не виступали. Віктор Трофимов-молодший стартував під № 18, і двічі фінішувавши другим (програв польському гонщику Марціну Новаку та голландському – Марку Гельмгауту), вийшов до півфіналу. Але наш юніор перегорів на старті 14-го заїзду, допустив фальстарт, і потім не зміг наздогнати претендентів на перемогу: у 16-му заїзді він знову другий після Новака, у 18-му – третій після Даніеля Качмарека (Польща) та британця Адама Елліса. Сім набраних пунктів – це лише 4-е місце у групі.

2017 рік – рівняни не стартують у турнірі, того року у ZS виступав червоноградець Дмитро Мостовик, котрий посів 4-е місце у чвертьфінальній групі з 6 очками.

2018 рік – вперше у ZS виступає Марко Левішин. Він виграє чвертьфінальну групу, ділячи очки із словенським юніором Ніком Скорья – обоє гонщиків завоювали по 9 пунктів. У півфіналі Марко потрапляє у групу, де стартували Джеймон Лідсі (Австралія), Ян Квех (Чехія), Пшемислав Лішка (Польща), Лукас Бауманн (Німеччина) та Якуб Валковіч (Словаччина). Дебютант турніру фінішує п’ятим, третім і четвертим і 5 пунктів у сумі не дають права виступати у фіналі.

2019 рік. Всім відома історія з відміною гонки ZS із-за дощу. Вперше Штуха могла не відбутися, всю суботу 05 жовтня йшов дощ. Проте організатори вирішили провести турнір у зменшеному до одного фінального заїзду вигляді в день гонок в Пардубіце через 2 тижні, коли тут проходив заключний раунд Кубка МАСЄК та Меморіал Іржи Маркса: 3 кращі гонщики з кожного турніру утворили фінальну шістку 45-ї ZS: Матеуш Бартковьяк (Польща), Давід Пацалай (Словаччина) та Марко Левішин і Лукас Бауманн, Бен Ернст (обоє – Німеччина) та Петр Хлюпач (Чехія). Цей фінальний заїзд виграв польський юніор Матеуш Бартковьяк, Марко Левішин фінішував другим, Петр Хлюпач – третім.
Таким чином, Марко Левішин вперше в історії рівненського спідвею вписав своє ім’я та прізвище як срібний призер турніру...