Badge "50 years of speedway in Rovno"

22 липня 2021 р.

22 липня. Цей день в історії рівненського спідвею.

22 липня 1962 року.
1. На рівненському мототреку у гонці другого дня ІІІ раунду І особисто-командного чемпіонату СРСР перемогу знову здобув рівненський гонщик Панас Ковальчук (14 очок). Другим був також гонщик „Радуги” Борис Савойський (12 очок), наш земляк Володимир Ульянін став третім (11 очок) і Віктор Трофимов посів 4-е місце (також 11 очок, але програв особистий заїзд Ульяніну). У командному заліку в цей день і в цілому у раунді перемогу святкували гонщики нашої „Радуги” (48 очок другого дня та 101 очко в цілому), 2-е місце у раунді та в цілому знову посіли гонщики команди „Калев” (Таллін), третіми були спортсмени команди „Мотор” (Майкоп). Без команди для заповнення таблиці заїздів замість неприбулої команди „Кубань” (Краснодар) виступали рівненські гонщики 16-річний Володимир Єжомбік (4 очки, 12-е місце), Анатолій Купрієнко (Олександрія Кіровоградської області, але того року виступав за „Радугу”, 7 очок, 8-е місце), Володимир Будаговський та Павло Марцоля очок не здобули.
2. Цього ж дня в Уфі у гонці другого дня ІІІ раунду І особисто-командного чемпіонату країни рівненський „Вимпел” виступив слабо – лише 11 пунктів і за сумою двох днів з 30 очками поділив 3-4 місця з ленінградцями.

22 липня 1964 року.
Перший день ІІ раунду ІІІ особисто-командного чемпіонату СРСР у Рівному приніс в особистому заліку перемогу Віктору Трофимову (комплект 15 очок), Володимир Соколов з Салавату був 2-м (14 очок), Борис Горка, котрий виступав за „Радугу” – 3-м (12 очок), Ростислав Шило з команди „Чайка” (Ровно) – 5-м (10 очок). У командному заліку „Радуга” програла „Салавату” 2 очки – 40 проти 42.

22 липня 1970 року.
На рівненському мототреку відбулася гонка другого дня чвертьфіналу особистого чемпіонату країни, котра увійшла до заліку Спартакіади. Перемогу знову святкував Борис Горка (13 очок). За сумою двох днів він також переміг (27 очок).

22 липня 1972 року.
У домашній гонці рівненська „Радуга” з тріском програла команді „Турбіна” (Балаково) – 19:59.

22 липня 1977 року.
44 роки тому.
В цей день на доріжці майбутнього рівненського мототреку відбулася перша гонка після реконструкції. У командному чемпіонаті країни у вищій лізі наша „Радуга” приймала ленінградську „Неву”: господарі перемогли 64:38. Шість очок у загальному рахунку не вистачає, бо у 17-му заїзді стався курйоз. Не знаю, що сталося, але двоє рівненських гонщиків впали – Анатолій Раєвський та Володимир Сімак, а ленінградець Володимир Смирнов, котрий стартував без напарника, був виключений із заїзду. Тому результат цього заїзду 0:0. До речі, Володимир Сімак виграв 1-й заїзд гонки, і є автором першого рекорду нового треку, довжина доріжки якого тоді становила 380 м. Поки що цей результат невідомий. Кращим у складі господарів став Григорій Хлиновський, котрий виграв всі 6 заїздів та завоював комплект – 18 очок.

22 липня 1984 року.
Рівненський мототрек вперше приймав гонку такого високого світового рівня – континентальний фінал особистого чемпіонату світу. Перемогу у додатковому заїзді здобув чинний чемпіон світу німецький гонщик Егон Мюллер, 2-м був його земляк Карл Майєр (в обох гонщиків було по 14 очок). Третє призове місце також у додатковому заїзді розіграли представники Чехословаччини – перемогу здобув Іржи Штанцл, і став 3-м призером, 4-м був Вацлав Вернер. Другим запасним гонщиком був наш Володимир Трофимов, він двічі виїжджав на заміну, проте виступив невдало – один раз зійшов з дистанції, а другий раз фінішував третім, але результат було анульовано.

На фото (з особистого архіву Євгена Самусєнка): гонщики ФРН на параді-представленні (зліва – направо): Егон Мюллер, Георг Хакк, Карл Майєр, Петер Вюртерле.

Змагання ознаменувалися двома рекордами треку: у 1-му заїзді час 71.8 сек. показав Іржи Штанцл, цей час потім було повторено у наступних двох заїздах Карлом Майєром та Вацлавом Вернером. І у 4-му заїзді його покращив Зенон Плєх – 70.4 сек. (в 11-му заїзді Егон Мюллер його повторив). Проте у 16-му заїзді Зенон Плєх зазнав травми…

22 липня 1990 року.
У Рівному відбувся півфінал особистого чемпіонату країни. Переможця виявив додатковий заїзд, у якому Володимир Трофимов виграв у Рене Ааса (в обох гонщиків було по 19 очок).

22 липня 1994 року.
У Тольятті відбулася гонка командного чемпіонату Росії, у якій в якості господарів виступали гонщики команди „Восток” (Владивосток), а гостями були місцеві „Жигулі”. Тольяттинці виграли гонку 33:57. Володимир Колодій, котрий захищав тоді кольори „Жигулів”, здобув 7 очок та 2 бонуси, а Ігор Марко став кращим у складі приморців – 14 пунктів у 6 заїздах.

22 липня 2008 року.
У Рівному відбулася перенесена з червня гонка 2 Польської ліги, у якій важку перемогу здобули господарі – гонщики клубу СПС „Спідвей-Рівне”. З перевагою у 2 пункти вони здолали опір команди „Старт” (Гнєзно) – 46:44. Змагання у червні не відбулися через пожежу у мікроавтобусі гостей на території Львівської області, коли згоріли їхні мотоцикли.

22 липня 2012 року.
У Вознесенську відбувся Кубок АК „MIR” серед пар, організатором якої виступив директор автомобільного клубу Сергій Пелешок, на жаль, Сергія з нами немає вже більше року…
Результати змагань:
1. „Шахтар” (Червоноград, Україна) – 22:
№ 1 Андрій Кобрін (3, 2*, 2*, 3, 2) = 12 + 2*.
№ 2 Володимир Тейгел (1, 3, 3, 2*, 1*) = 10 + 2*.
2. „Восход” (Вознесенськ, Україна) – 19:
№ 3 Ярослав Полюхович (2, 1*, 2*, 1, 3) = 9 + 2*.
№ 4 Володимир Омельян (0, 2, 3, 3, 2*) = 10 + 1*.
3. „Унія” (Тарнув, Польща) – 17:
№ 11 Томаш Ремпала (3, 3, 3, 3, 3) = 15.
№ 12 Петро Легецький (1, 0, 0, 1, 0) = 2.
4. „MIR” (Рівне, Україна) – 14:
№ 7 Володимир Колодій-молодший (2, 1, 1*, 2, 2*) = 8 + 2*.
№ 8 Віталій Лисак (1*, 0, 2, П, 3) = 6 + 1*.
5. „Тирговіште-Браїла” (Болгарія/Румунія) – 12:
№ 5 Мілєн Манєв (3, 3, 0, 2, 1) = 9.
№ 6 Александру Тома (0, 2*, 1, –, –) = 3 + 1*.
№ 14 Фанель Попа (0, 0) = 0.
6. „MIR” (Вознесенськ, Україна) – 6:
№ 9 Максим Росощук (П, 0, –, 1, 1) = 2.
№ 10 Сергій Юзепчук (2, 1, 1, –, 0) = 4.
№ 13 Олег Кот (0, 0) = 0.
Заїзди:
1. Кобрін, Полюхович, Тейгел, Омельян. 71.32 сек.
2. Манєв, Колодій-молодший, Лисак*, Тома. 71.40 сек.
3. R/R. Ремпала, Юзепчук, Легецький, Росощук (П). Без часу.
4. Тейгел, Кобрін*, Колодій-молодший, Лисак. 70.14 сек.
5. Манєв, Тома*, Юзепчук, Росощук. 73.08 сек.
6. Ремпала, Омельян, Полюхович*, Легецький. 71.61 сек.
7. Тейгел, Кобрін*, Тома, Манєв. 68.67 сек. – НЧД.
8. Ремпала, Лисак, Колодій-молодший*, Легецький. 70.60 сек.
9. Омельян, Полюхович*, Юзепчук, Кот (замість Росощука). 72.34 сек.
10. Ремпала, Манєв, Легецький, Фанель Попа (замість Томи). 72.15 сек.
11. Кобрін, Тейгел*, Росощук, Кот (замість Юзепчука). 74.49 сек.
12. Омельян, Колодій-молодший, Полюхович, Лисак (П). Без часу.
13. Ремпала, Кобрін, Тейгел*, Легецький. 71.39 сек.
14. Лисак, Колодій-молодший*, Росощук, Юзепчук. 73.67 сек.
15. Полюхович, Омельян*, Манєв, Попа (замість Томи). 71.04 сек.

22 липня 2017 року.
У Рівному відбувся відкритий чемпіонат Рівненської області у класах 125 та 500 куб. см серед юнаків та юніорів. Вперше визначили переможця серед дівчат. У гонці прийняли участь 21 юний спортсмен.