Badge "50 years of speedway in Rovno"

21 липня 2021 р.

21 липня. Цей день в історії рівненського спідвею.

21 липня 1962 року.
1. На рівненському мототреку відбулася гонка першого дня ІІІ раунду І особисто-командного чемпіонату СРСР, перемогу в якій з комплектом – 15 очок, здобув рівненський гонщик Панас Ковальчук. Другим був також гонщик „Радуги” Борис Савойський (14 очок), Віктор Трофимов посів 3-є місце (13 очок). У командному заліку в цей день перемогу святкували гонщики нашої „Радуги” (53 очки), 2-е місце посіли гонщики команди „Калев” (Таллін) (30 очок), третіми були спортсмени команди „Мотор” (Майкоп). Без команди для заповнення таблиці заїздів замість неприбулої команди „Кубань” (Краснодар) виступали рівненські гонщики Володимир Будаговський (посів з 4 очками 13-е місце), 16-річний Володимир Єжомбік (4 очки, 12-е місце), Анатолій Купрієнко (Олександрія Кіровоградської області, але того року виступав за „Радугу”, 9 очок, 7-е місце) та Павло Марцоля (0 очок, 16 місце).
2. Цього ж дня в Уфі у гонці першого дня ІІІ раунду І особисто-командного чемпіонату країни виступав рівненський „Вимпел”. В особистому заліку кращим серед наших земляків був Ростислав Шило, котрий з 9 очками посів 7-е місце, Петро Оконончук з 5 очками став 11-м, Борис Горка здобув 2 пункти (14-е місце). Результат севастопольця Миколи Ткачьова (3 пункти), котрий представляв нашу команду, увійшов лише до командного заліку, де „Вимпел” став 3-м з 19 очками, випередивши гонщиків ленінградської „Неви” (12 пунктів).

21 липня 1963 року.
Другий день ІV раунду ІІ особисто-командного чемпіонату країни в Ровно приніс перемогу в особистому заліку Віктору Трофимову (14 очок). Друге місце посів Борис Захаров (14 очок) з Москви, програвши особистий заїзд переможцю, і третім знову був рівнянин Борис Савойський (13 очок). Такі ж місця гонщики посіли і за сумою двох днів раунду. У командному заліку перемогу святкували гонщики команди „Радуга” (Ровно), чий здобуток становив 48 пунктів, 2-е місце посіли гонщики команди „Спартак” (Москва) (32 пункти), і команда „Салават” (Салават) стала 3-ю (25 пунктів). Аналогічно команди розташувалися і за сумою двох днів гонок.

21 липня 1970 року.
На рівненському мототреку відбулася гонка першого дня чвертьфіналу особистого чемпіонату країни, котра увійшла до заліку Спартакіади. Перемогу на домашньому треку здобув Борис Горка (14 очок).

21 липня 1974 року.
Другий день фіналу особистого чемпіонату СРСР в Уфі приніс Віктору Трофимову 6-е місце (9 очок), Григорій Хлиновський виступив невдало, в одному із заїздів допустив падіння, і з 4 очками став лише 16-м. У підсумку Віктор Трофимов з 19 очками посів 5-е місце, Григорій Хлиновський з 17 очками став 6-м.

21 липня 1985 року.
У Ленінграді відбулася особиста гонка з участю гонщиків Ленінграда та Ровно, перемогу в якій здобув ленінградець Володимир Смирнов (14 очок). Ігор Марко був 2-м (13 очок), Ігор Звєрєв – 3-м (13 очок, мав на дві перемоги менше), Анатолій Жабчик – 6-м (11 очок), Сергій Тершак – 7-м (9 очок), Віктор Сурхаєв – 8-м (9 очок), Олександр Кришталь – 11-м (5 очок), Валерій Соколовський та Олег Немчук з 1 очком у кожного – 15-м і 16-м.

21 липня 1987 року.
У 1987 році Віктор Трофимов провів декілька гонок у складі команди „Локомотив” (Даугавпілс), котра тоді виступала у першій лізі. Цього дня команда провела гонку командного чемпіонату країни в Елісті, де програла місцевому „Тайфуну” – 55:52. 49-річний Віктор Трофимов здобув 10 очок та 1 бонус.

21 липня 1990 року.
У Рівному відбувся півфінал особистого чемпіонату країни серед юніорів. Переможця виявив додатковий заїзд, у якому Віктор Гайдим програв Андрію Корольову з Даугавпілса (в обох гонщиків було по 18 очок). Ігор Онищук з 13 очками став 8-м, Олег Гулюк з 12 очками програв додатковий заїзд за 9-е місце (запасного гонщика фіналу) черкеському гонщику Віталію Смірніцьких, перший запасний Борис Пацков стартував одного разу, фінішувавши 4-м.

21 липня 1996 року.
25 років тому.
У Рівному відбулася особиста гонка – Великий приз Федерації мотоциклетного спорту України: гонку виграв росіянин Олег Кургускін (14 пунктів), Володимир Трофимов був 2-м (13 пунктів), Ігор Марко – 3-м (12 пунктів, виграв додатковий заїзд за 3-є місце у Миколи Кокіна з Латвії).

21 липня 2002 року.
У Рівному відбулася гонка ІІ раунду чемпіонату України серед пар. Перемогу у змаганнях святкували гонщики СК „Трофимов” Володимир Трофимов та Володимир Колодій, котрі здобули 27 пунктів.

21 липня 2007 року.
Ганебною поразкою завершилася гонка півфіналу кубку європейських чемпіонів серед клубів у Рівному. Команда „Україна”, чий склад на цю гонку був сформований обласним осередком Федерації мотоциклетного спорту України та оргкомітетом змагань, не була конкурентом суперникам. Лише 13 здобутих очок, і останнє, 4-е місце. Відзначимо, що жодного рівнянина у складі цієї команди не було: Кястас Пуоджукс здобув 4 пункти, Андрій Карпов – 6, Томаш Лукашевич – 2 і Марек Мруз – 1.

21 липня 2018 року.
В Угорщині (місто Надьхалаш) у І раунді Кубку МАСЄК успішно виступив Віктор Трофимов-молодший, котрий з комплектом – 15 очок, здобув впевнену перемогу, Марко Левішин посів 4-е місце (10 очок), Станіслав Мельничук теж з 10 очками був 5-м.