Badge "50 years of speedway in Rovno"

28 липня 2021 р.

28 липня. Цей день в історії рівненського спідвею.

28 липня 1962 року.
На львівському стадіоні СКА відбулася гонка першого дня IV раунду І особисто-командного чемпіонату країни. Невдало виступили рівненські гонщики: Віктор Трофимов з 7 пунктами посів 7-е місце, Панас Ковальчук був 9-м (теж 7 пунктів), Борис Савойський та Володимир Ульянін здобули по 1 пункту кожен і стали 14-м і 15-м. Анатолій Купрієнко, як запасний гонщик, не стартував. Віталій Шило, котрий виступав за команду „Карпати-1” (Львів), був 5-м (10 пунктів). У командному заліку з 16 пунктами „Радуга” замкнула квартет команд львівського раунду…

28 липня 1963 року.
Віктор Трофимов і на другий день V раунду ІІ особисто-командного чемпіонату СРСР був непереможний: черговий комплект (15 очок), Володимир Ульянін з 14 пунктами став 2-м, Борис Савойський – 3-м (13 пунктів), Борис Горка посів 4-е місце (11 пунктів). „Радуга” знову перемогла (53 пункти), „Восток” (Владивосток) з 32 пунктами – 2-м, „Нафтовик” (Уфа) – 3-м (16 пунктів). Рівненські гонщики, чиї результати йшли лише до особистого заліку здобули: Віктор Трофимов (молодший) – 5 пунктів, Євген Міхель – 4, Володимир Єжомбік – 1, і Леонід Шмарчук завоював свої перші 2 пункти у чемпіонаті.

28 липня 1968 року.
1. Збірна СРСР провалила континентальний фінал командного чемпіонату світу, що відбувся у Чехословаччині (Слани). Здобуто лише 19 пунктів, і це 3-є місце. Кращим у складі команди став Віктор Трофимов, котрий завоював 7 пунктів у 4 заїздах.
2. На домашньому треку „Радуга” перемогла червоноградський „Шахтар”, це була 8-а поспіль перемога команди у 1-й зоні класу Б командного чемпіонату країни, посівши 1-е місце у зоні.

28 липня 1969 року.
Ленінград вперше приймав континентальний фінал командного чемпіонату світу. Збірна СРСР завоювала 41 пункт і випередила збірну Польщі на 6 пунктів. Запасним гонщиком був Віктор Трофимов, проте він не стартував.

28 липня 1970 року.
Перший день півфіналу особистого чемпіонату країни та одночасно V Спартакіади з військово-технічних видів спорту, що відбувся у Ленінграді, приніс перемогу Григорію Хлиновському (14 пунктів), Борис Горка набрав лише 3 пункти (13-е місце).

28 липня 1974 року.
Друга гонка 4-ї серії тест-матчів Англія – СРСР пройшла у Вулверхемптоні. Господарі знову перемогли – 61:47. У складі гостей найрезультативнішим гонщиком виявився Григорій Хлиновський, котрий здобув 14 пунктів.

28 липня 1984 року.
У Новосибірську відбулася гонка І фінального раунду особистого чемпіонату СРСР. Володимир Трофимов здобув 11 пунктів (5-е місце), Віктор Кузнєцов, який представляв Київ, завоював 10 пунктів (6-е місце).

28 липня 1985 року.
На нашому мототреку відбулася особиста гонка з участю гонщиків Ровно і Донецька. Перші дев’ять місць посіли господарі: гонку з комплектом (15 пунктів) виграв Ігор Звєрєв, Володимир Трофимов був 2-м (14 пунктів), Анатолій Жабчик – 3-м (12), Ігор Марко – 4-м (11), Віктор Сурхаєв – 5-м (11), Олександр Кришталь – 6-м (10), Олег Немчук – 7-м (9), Сергій Тершак – 8-м (8), Валерій Соколовський – 9-м (6). В’ячеслав Чмут здобув 2 пункти і посів 13-е місце.

28 липня 1987 року.
На рівненському треку відбулася особиста гонка з участю гонщиків Ровно і Черкеська. Перемогу здобув Ігор Марко (14 пунктів), Ігор Звєрєв був 2-м (12 пунктів), Анатолій Жабчик – 3-м (11 пунктів), Сергій Тершак – 4-м (11 пунктів), Володимир Колодій – 5-м (9 пунктів), Віктор Пастухов – 9-м (8 пунктів), Сергій Чмут – 14-м (4 пункти).

28 липня 1990 року.
У Львові на стадіоні СКА відбувся фінал особистого чемпіонату СРСР серед юніорів. Віктор Гайдим програв лише переможцю – Рене Аасу, і завоював срібну нагороду (19 пунктів). Ігор Онищук з 6 пунктами став 15-м.

28 липня 2000 року.
У командному чемпіонаті Фінляндії, що відбувся в м. Хювінкяа, перемогу здобула команда „Нева-Спідвей”, кращим в якій став Ігор Марко (12 пунктів).

28 липня 2017 року.
У Німеччині (Ландсхут) відбувся дебют Станіслава Мельничука у німецькій бундеслізі. Він виступав у складі команди Nordstern Stralsund. Господарі – AC Landshut Devils, перемогли 57:30. Станіслав Мельничук здобув 12 пунктів.

В день Рівноапостольного великого князя Володимира вітаю наших славних ветеранів з Днем Ангела: