Badge "50 years of speedway in Rovno"

27 липня 2021 р.

27 липня. Цей день в історії рівненського спідвею.

27 липня 1963 року.
На рівненському мототреку відбулася гонка першого дня V раунду ІІ особисто-командного чемпіонату СРСР. Незаперечну перемогу здобув Віктор Трофимов, котрий виграв всі 5 заїздів та завоював комплект (15 очок). Борис Горка став 2-м, Борис Савойський – 3-м (в обох було по 13 пунктів, але Горка має чотири перемоги, Савойський – 3), Володимир Ульянін з 11 пунктами став 5-м. У командному заліку перемогу також здобули рівненські гонщики: „Радуга” завоювала 52 пункти, „Восток” (Владивосток) з 34 пунктами був 2-м, „Нафтовик” (Уфа) став 3-м (22 пункти). До Рівного не прибула команда „Спартак” (Уфа). Замість неї без команди виступали рівненські гонщики, чиї результати йшли лише до особистого заліку: Віктор Трофимов (молодший) здобув 6 пунктів, Євген Міхель – 4, Володимир Єжомбік – 2, Леонід Шмарчук не стартував.

27 липня 1969 року.
„Радуга” (Ровно) у напруженій боротьбі у домашній гонці здолала балаковський „Корд” – 40:37.

27 липня 1971 року.
50 років тому.
У Донецьку відбулася гонка другого дня особистого чемпіонату України.

27 липня 1974 року.
У Свіндоні розпочалася 4-а серія тест-матчів Англія – СРСР (перші три відбулися у 1966, 1968 та 1971 рр.). Господарі перемогли – 66:41. У складі гостей боролися 3 гонщики: Володимир Гордєєв здобув 13 пунктів, Григорій Хлиновський – 11, Анатолій Кузьмін – 10 та 1 бонус.

27 липня 1985 року.
На рівненському мототреку відбулася гонка командного чемпіонату країни у вищій лізі (західна зона), у якій „Сигнал” розібрався з „Донбасом” – 85:23. 15 заїздів господарі виграли з рахунком 5:1: Володимир Трофимов здобув 9 пунктів і 3 бонуси, Ігор Звєрєв та Ігор Марко – по 15 пунктів у 5 заїздах кожен, Анатолій Жабчик та Віктор Сурхаєв – по 13 пунктів і 2 бонуси кожен, Сергій Тершак – 8 пунктів і 2 бонуси, Олександр Кришталь та Олег Немчук – по 6 пунктів і 3 бонуси кожен.

27 липня 1986 року.
35 років тому.
На нашому треку відбувся фінал ІХ літньої Спартакіади народів СРСР (особистий залік). Ровенська преса напередодні командного та особистого фіналів Спартакіади повідомляла про те, що в особистому фіналі повинні були виступати Олександр Субботін (Москва) і Армен Аветисян (Вірменія). 13 гонщиків – учасників фіналу визначилися у півфінальних турнірах (у Ленінграді – 7, в Ровно – 6), ще 3 місця отримали учасники континентального фіналу особистого чемпіонату світу в австрійському Вінер-Ньойштадті, що відбувся 20 липня 1986 року – Віктор Кузнєцов, Михайло Старостін і Валерій Гордєєв.
Але в результаті місце Субботіна посів Володимир Рибніков (Латвія), а замість вірменського гонщика стартував Шакір Агасієв з Баку. Резервними гонщиками були стати Армен Туманян з Єревану та Григорій Слєпухін з Рудного, проте обоє напередодні невдало виступили у фіналі командного турніру Спартакіади, і замість них єдиним запасним став ровенчанин Олег Немчук. Перемогу у запеклій боротьбі здобув Віктор Кузнєцов (13 пунктів), другий і третій призери визначилися у додатковому заїзді – його виграв Михайло Старостін, і став 2-м, Володимир Трофимов був 3-м (в обох було по 12 пунктів), Ігор Звєрєв з 10 пунктами став 5-м, Анатолій Жабчик – 6-м (9 пунктів).

На фото (з особистого архіву Євгена Самусєнка): переможець Спартакіади Віктор Кузнєцов, 3-й призер Володимир Трофимов, 2-й призер Михайло Старостін.

27 липня 1994 року.
У Салаваті місцевий „Салават” у гонці командного чемпіонату Росії переміг „Восток” (Владивосток) – 50:38. Найрезультативнішим у складі приморців став Ігор Марко – 11 пунктів.

27 липня 1997 року.
У Любліні у гонці 2 Польської ліги відбулася гонка 15-го раунду LKŹ-Inter (Люблін) – Lotos-Wybrzeźe (Гданьськ). Гості перемогли – 33:57. Ігор Марко, який того року виступав за команду з Гданьська, у 3 заїздах здобув 8 пунктів та 1 бонус.

27 липня 2003 року.
У Тольятті рівненська „Україна” у відкритому командному чемпіонаті Росії програла „Мега-ЛАДІ” – 62:28.

27 липня 2007 року.
Ярослав Полюхович до звання чемпіона України в особистому заліку серед юніорів, котре він здобув після двох раундів (у Червонограді 18 квітня та у Рівному 5 травня), додав ще чемпіонське звання серед дорослих, вигравши гонку ІІ раунду особистого чемпіонату України у Червонограді (комплект – 12 пунктів). За сумою двох раундів Ярослав здобув 24 пункти, Ярослав Огороднік у підсумку посів 4-е місце (13 пунктів), Юрій Сироватко – 5-е місце (12 пунктів). Володимир Омельян, Олександр Бородай, Михайло Онешко, Володимир Колодій-молодший, Олександр Дікал, Андрій Команчук та Віталій Омельян, котрі виступали лише у І раунді в Рівному 21 квітня, посіли відповідно 7-е, 8-е, 9-е, 11-е, 12-е, 14-е та 16-е місця.

27 липня 2008 року.
1. У гонці 2 Польської ліги у Рівному місцевий СПС „Спідвей-Рівне” здолав „Ожел” (Лодзь). Єдиний рівнянин у складі господарів – Володимир Омельян, у двох заїздах здобув 2 пункти.
2. У міжнародному турнірі на трав’яному треку в Німеччині (Шварме) Володимир Трофимов посів 7-е місце.

27 липня 2014 року.
У відкритому особистому чемпіонаті Словаччини, що традиційно проходить в Жарновіці, Станіслав Мельничук посів 7-е місце.