19 липня 2021 р.

19 липня. Цей день в історії рівненського спідвею.

19 липня 1959 року.
Ровно. Перша міжнародна гонка.
Другий день першої міжнародної гонки у нашому місті розпочався з фінального заїзду першого дня, про що вже повідомлялося.
Франтішек Ріхтер тріумфував і цього разу: він виграв 4 заїзди із 5 основної серії, і переміг у фінальному заїзді. Другим у фіналі був москвич Віктор Кузнєцов, 3-є місце посів, я к і напередодні Станіслав Свобода. Одесит Леонід Дробязко з 14 очками посів 5-е місце:
1. № 8 Франтішек Ріхтер (Чехословаччина) (4, 4, 2, 4, 4) = 18 + 4.
2. № 5 Віктор Кузнєцов (СРСР) (2, 4, 4, 2, 3) = 15 + 3.
3. № 12 Станіслав Свобода (Чехословаччина) (3, 4, 4, 3, 3) = 17 + 2.

19 липня 1964 року.
Другий день І раунду ІІІ особисто-командного чемпіонату країни в Ровно приніс перемогу в особистому заліку Габдрахману Кадирову (14 очок), 2-м став Віктор Трофимов (13 очок). За сумою двох днів наш земляк з 28 пунктами став переможцем в особистому заліку. У командному заліку перемогу знову святкували гонщики з Уфи, котрі виграла раунд в цілому (90 пунктів), 2-е місце посіли господарі (69 пунктів), і балаковці стали 3-ми (49 пунктів).

19 липня 1968 року.
В Уфі в другий день фіналу особистого чемпіонату СРСР Віктор Трофимов посів 9-е місце (7 очок), і з сумою 13 очок в цілому став 10-м. Євген Міхель з 5 очками став 14-м.

19 липня 1969 року.
У Рівному пройшла гонка першого дня особистого чемпіонату України, перемогу в якій здобу Віктор Трофимов, Григорій Хлиновський з 11 очками став 3-м.

19 липня 1970 року.
Перший день особисто-командного чемпіонату України, що відбувся у Донецьку, приніс перемогу рівнянину Григорію Хлиновському.

19 липня 1973 року.
Другий день півфіналу особистого чемпіонату СРСР у Ленінграді з комплектом очок (15) виграв Григорій Хлиновський, і вийшов до фіналу.

19 липня 1976 року.
У Вознесенську рівненська „Радуга” провела домашню гонку з місцевим „Восходом”, в якій перемогла з рахунком 50:28. Домашньою гонка була тому, що мототрек у Рівному був на реконструкції.

19 липня 1980 року.
Перший день фіналу особистого чемпіонату СРСР в Уфі приніс Григорію Хлиновському 4-е місце (11 очок), Павло Хлиновський з 7 пунктами став 8-м.

19 липня 1986 року.
На рівненському мототреку пройшов півфінал ІХ літньої Спартакіади народів СРСР (командний залік), перемогу у якому здобула збірна РРФСР (24 очки), збірна України посіла 2-е місце (22 очки), збірна Казахстану стала третьою (15 очок):
1. РРФСР – 24:
№ 11 Рінат Марданшин (3, 3, 3, 3, –) = 12.
№ 12 Ігор Столяров (2*, 2*, 1, –, 2*) = 7 + 3*.
№ 20 Олександр Міклашевський (–, –, –, 2*, 3) = 5 + 1*.
2. Україна – 22:
№ 3 Володимир Трофимов (2*, 2*, 2*, –, –) = 6 + 3*.
№ 4 Ігор Звєрєв (3, 3, 3, 2, 3) = 14.
№ 16 Анатолій Жабчик (–, –, –, 0, 2*) = 2 + 1*.
3. Казахстан – 15:
№ 7 Григорій Слєпухін (3, 1, 2, 1, 3) = 10.
№ 8 Володимир Чеблоков (2*, 0, 1, 0, 2*) = 5 + 1*.
№ 18 – без гонщика.

19 липня 1992 року.
Півфінал особистого чемпіонату СНД у Червонограді пройшов за повного домінування рівненських гонщиків – перші чотири місця посіли гонщики клубу „Фантастика” (Рівне):
1. № 10 Віктор Гайдим (Рівне) (3, 3, 3, 3, 2) = 14.
2. № 4 Володимир Трофимов (Рівне) (3, 2, 2, 3, 3) = 13.
3. № 1 Володимир Колодій (Рівне) (Сх, 3, 3, 3, 3) = 12.
4. № 8 Ігор Звєрєв (Рівне) (3, 1, 3, 3, Ф) = 10 + 3.

19 липня 1998 року.
У міжнародному турнірі на трав’яному треку у німецькому містечку Нідда Володимир Трофимов посів 2-е місце (13 очок), встановивши рекорд треку.

19 липня 2003 року.
Півфінал особистого чемпіонату Європи, що пройшов у Львові на стадіоні СКА, був припинений після третьої серії заїздів із-за дощу. Перемогу в ньому здобув Ігор Марко, котрий виграв всі 3 свої заїзди.

19 липня 2008 року.
Півфінал чемпіонату Європи серед пар, що відбувся у Рівному, приніс розчарування українським уболівальникам спідвею – наша команда посіла лише 4-е місце (16 очок): Володимир Колодій-старший здобув 5 пунктів, Олександр Бородай – 11. Друга українська команда, що замінила неприбулих гонщиків Словаччини та Румунії, набрала 5 пунктів (6-е місце): Михайло Онешко здобув 3 пункти, Володимир Омельян та Володимир Колодій-молодший – по 1.

19 липня 2015 року.
1. У відкритому особистому чемпіонаті Словаччини, що відбувся на єдиному у цій країні треку в Жарновіці, Станіслав Мельничук посів 7-е місце (9 очок) – у півфінальному заїзді був 3-м, Віктор Трофимов-молодший став 11-м (8 очок), який у півфінальному заїзді допустив фальстарт.
2. У перервах між заїздами дорослих гонщиків із показовими заїздами виступали юні вихованці дитячої секції спідвею Назар Федорчук, Марко Левішин та Денис Присяжнюк. Поїздка до Словаччини стала можливою завдяки підтримці Сергія Головні і ГО „Клуб вболівальників рівненського спідвею” та палкого уболівальника спідвею Віктор Немковича: