Badge "50 years of speedway in Rovno"

20 липня 2021 р.

20 липня. Цей день в історії рівненського спідвею.

20 липня 1963 року.
Перший день ІV раунду ІІ особисто-командного чемпіонату країни в Ровно приніс перемогу в особистому заліку Віктору Трофимову з комплектом (15 очок). Друге місце посів Борис Захаров (14 очок) з Москви, і третім був рівнянин Борис Савойський (12 очок). У командному заліку перемогу святкували гонщики команди „Радуга” (Ровно), чий здобуток становив 44 пункти, 2-е місце посіли гонщики команди „Спартак” (Москва) (39 пунктів), і команда „Салават” (Салават) стала 3-ю (29 пунктів).

20 липня 1969 року.
Другий день особистого чемпіонату України, що проходив у нашому місті, приніс переконливу перемогу Віктору Трофимову, котрий здобув черговий комплект, та вп’яте завоював звання чемпіонат України. Григорій Хлиновський цього дня був 2-м (14 очок), проте за сумою двох днів став бронзовим призером (25 очок). Срібну нагороду виборов одесит Леонід Дробязко, котрий того року представляв Львів (27 очок).

20 липня 1970 року.
Другий день особисто-командного чемпіонату України, що відбувся у Донецьку, знову приніс перемогу рівнянину Григорію Хлиновському, який за сумою двох днів змагань виборов звання чемпіона України в особистому заліку. У командному заліку збірна області стала срібним призером, програвши команді Львівської області.

20 липня 1974 року.
Перший день фіналу особистого чемпіонату СРСР в Уфі приніс Григорію Хлиновському 3-є місце (13 очок), Віктор Трофимов був 4-м (10 очок).

20 липня 1976 року.
45 років тому.
„Радуга” провела другу „домашню” гонку у Вознесенську, де здолала опір місцевого „Восходу” – 48:30. Григорій Хлиновський відзначився черговим комплектом – 12 очок, Анатолій Раєвський та Володимир Рожанчук здобули по 8 очок кожен, Володимир Сімак – 7 очок, Павло Хлиновський і Петро Брицюк – по 6 очок кожен та Олександр Мурашко завоював 1 очко.

20 липня 1980 року.
Другий день фіналу особистого чемпіонату СРСР в Уфі приніс Григорію Хлиновському 3-є місце (13 очок), Павло Хлиновський з 9 пунктами став 7-м. За сумою двох днів змагань у додатковому заїзді за 3-є місце Григорій Хлиновський програв Миколі Корнєву з Уфи і посів у підсумку 4-е місце (24 пункти), Павло Хлиновський з 16 очками посів 7-е місце.

20 липня 1985 року.
У Ленінграді рівненський „Сигнал” звів внічию гонку командного чемпіонату СРСР з місцевою „Барикадою” – 54:54. Ігор Марко здобув 15 очок, Ігор Звєрєв – 14, Анатолій Жабчик – 13, Віктор Сурхаєв – 5, Сергій Тершак – 4, Олександр Кришталь – 3.

20 липня 1986 року.
35 років тому.
На рівненському мототреку пройшов півфінал ІХ літньої Спартакіади народів СРСР (особистий залік), перемогу у якому з комплектом – 15 очок, здобув представник „Сигналу” у збірної України Ігор Звєрєв, 2-е місце з 14 очками посів його одноклубник Володимир Трофимов, 3-є місце з 12 очками – представник збірної РРФСР Рінат Марданшин (12 очок). Анатолій Жабчик посів 6-е місце після виграного додаткового заїзду у Геннадія Слєпухіна (Казахстан) (9 очок).

20 липня 1989 року.
У матчі командного чемпіонату СРСР у вищій лізі в Уфі рівненський „Сигнал” програв „Башкірії” 62:46.

20 липня 1991 року.
30 років тому.
У столиці Калмикії – Елісті, рівненський „Сигнал” провів гонку командного чемпіонату країни в першій лізі, клас А, з місцевим „Тайфуном”, в результаті запеклої боротьби матч завершився внічию – 45:45. Володимир Колодій здобув 13 пунктів, Володимир Трофимов – (9 + 2 бонуси), Олег Немчук – (8 + 1 бонус), Сергій Тершак – 6 пунктів, Олег Гулюк, Ігор Мурашко та Борис Ігнатов – по 3 пункти кожен.

20 липня 1996 року.
25 років тому.
У Рівному відбувся особистий чемпіонат України, перемогу в якому з комплектом – 15 очок, здобув рівнянин Ігор Марко, Володимир Трофимов був 2-м (14 пунктів), Сергій Тершак – 5-м (11 пунктів), Петро Велесик – 7-м (9 пунктів), Сергій Демченко – 11-м (4 пункти), Анатолій Жабчик-молодший – 12-м (3 пункти) і Руслан Лозовицький – 15-м (2 пункти).

20 липня 2000 року.
У домашній гонці відкритого командного чемпіонату Росії Ігор Марко у складі команди „Спідвей-Локомотив” (Даугавпілс) здобув 12 пунктів. Гонку виграли гості – гонщики команди „ЛУКОЙЛ” (Октябрьський) – 42:48.

20 липня 2003 року.
1. У Даугавпілсі у гонці відкритого командного чемпіонату Росії рівненська „Україна” поступилася господарям – гонщикам місцевого „Спідвей-Центру” з рахунком 53:37. Левову частину очок для рівнян принесли два Володимири – Колодій і Трофимов, відповідно 16 та 12, інші „легіонери” рівнян з Червонограду на чотирьох здобули 6 пунктів, ще 3 очки завоював Олексій Попцов…
2. У гонці 2 Польської ліги в Кросно відбулася гонка KSŹ (Кросно) – Intar Przeglądźuźlowy.pl (Острув Вєлькопольські), гості вирвали перемогу – 44:46. У складі господарів рівнянин Ігор Марко здобув 14 очок у 5 заїздах.

20 липня 2019 року.
1. На Мотоарені ім. Маріана Розе в польському Торуні, у Кубку Європи у класі 125 куб. см серед юнаків, відбувся дебют українського гонщика. Ним став рівнянин Роман Капустін. Вихованець комунального закладу „Рівненський міський спортивно-технічний клуб” виграв фінальний заїзд нижчого рівня С та посів високе 11-е місце.
2. В Угорщині (місто Надьхалаш) розпочався турнір Кубку МАСЄК. У І раунді турніру Марко Левішин посів 5-е місце (11 очок), Станіслав Мельничук з 8 очками посів 8-е місце, Назар Федорчук, який був першим запасним, здобув 3 пункти (14-е місце).